Hoşgeldiniz  
...............................................................................................

Dolgu Uygulamaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler, (Dudak Dolgusu, Burun Dolgusu)

Erkan Ilik | 11 Ekim 2019 | Genel, Güncel, Sağlık, Siyaset, siyasi A- A+

Dolgu Uygulamaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler, (Dudak Dolgusu, Burun Dolgusu)

 

Zamana ve yer çekimine dur demek henüz imkânsız. Bilim insanları henüz bunun çaresini bulamadı. Ama neyse ki tıp biliminde yaşanan gelişmeler var. Buna istinaden de yılların izini silmek kısmen de olsa mümkün.

Günümüzde plastik cerrahi alanında yaşanan gelişmelere istinaden yaşa bağlı olarak cilt yüzeyi üzerinde ortaya çıkan kırışıklık, ince çizgi, sarkma, deformasyon kayıpları için farklı farklı teknikler uygulanmaktadır. Onlardan bir tanesi de günümüzde hem erkeklerin, hem kadınların anında yaptırıp yaşamlarına devam ettiği dolgu uygulamasıdır. Çok karıştırılan bir kavram olmakla beraber dolgu uygulaması kesinlikle botoks değildir. Bu iki uygulama arasında en temel fark kullanılan malzemelerin farklı olmasıdır. Dolgu uygulamasında Hyalüronik Asit kullanılarak yüze yeniden şekil verilir. Bu uygulama yüzün çöküntü yaşanan bölgelerine, dudak için, burun için, kaş bölgesinde, çene bölgesinde, gözaltı torbalarını gidermek için kullanılabilir. Etkinliği ise onsekiz ay ile altı ay arasında değişmektedir. Yenilenmez ise yüz eski haline geri döner.

Ankara dudak dolgusu,

Ankara burun dolgusu

Ankara çene dolgusu

Kimler İçin Dolgu Uygulaması Uygun Değildir?

Dolgu uygulaması olası riskler açısından hamilelik ve lohusalık döneminde uzak durulması gereken bir uygulamadır. Bunun yaşında ilerleyen yaşlarda yapılması gerekir. Gençler için çok tavsiye edilen bir uygulama değildir. Herhangi bir alerjisi olanlar da doktora danışarak bu uygulama için nihai kararı vermelidir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dolgu iyi bir plastik cerrah tarafından yapıldığı zaman ortaya tamamen doğal bir görünüm çıkar ki, bu noktada da doğru tıp merkezi ve uzman seçmenin önemi bir kere daha önem arz eder. Kaş için yapılanlarda daha iyi bir sonuç alınabilmesi için botoks yöntemi ile beraber uygulanması önerilmektedir. Fiyat konusunda ise en ucuza gidilmemeli ve kalitesinden emin olunan adreslerden hizmet alınmalıdır.

 

 Dolgu Uygulamaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler, (Dudak Dolgusu, Burun Dolgusu)

 

449 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,8680
EURO 7,8312
BIST 1,1402
ALTIN 398,89

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle