Hoşgeldiniz  

Dil Konuşmanın Merkezi “Nursel Özdemir Kurumları’dır

Erkan Ilik | 16 Eylül 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

Nursel Özdemir Kurumları Fethiye’ de ve Seydikemer’ de bulunan kurumlarına Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programını da ekleyerek uzun zamandan beri bu konuda hizmet veriyordu. Nursel Özdemir Kurumları Dil ve Konuşma Terapisti Eylem Berfin İnan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Nursel Özdemir Kurumları Dil ve Konuşma Terapisti Eylem Berfin İnan açıklamasında “Ülkemizde Dil ve Konuşma Terapist sayısı oldukça kısıtlı durumda olduğu bilinen bir gerçek. Uzman terapistlerin sayısının az olması sebebiyle bir dönem üniversitelerde yüksek lisans programları açılmış olup, lisan kökenli olmayan mezunlara terapist unvanı verildi. En çokta günümüzde okul öncesi mezunu olup, özel eğitim alan kursuna giderek sertifikaya sahip olan eğitmenlerin kendilerini dil terapisti olarak tanıttığı bir dönemdeyiz. Bu konuda eğitim alacak öğrenci ve velilerin diplomayı görmeden seans almalarını önermiyorum. Çünkü yapılacak çalışmaların eksik ve hatalı olması sebebiyle geri dönüşü olmayan durumlar ortaya çıkmakta. Bu durumları ortadan kaldırmak için daha çok uğraşmaktayız. Nursel Özdemir kurumları olarak Rehberlik Araştırma Merkezinin yönlendirmiş olduğu her çocukla ücretsiz olarak bireysel ve gurup seanslar yapmaktayız. Eğer çocuklarınızın konuşma konusunda eksiklikleri olduğunu düşünüyorsanız, ön görüşme için kurumlarımıza gelerek değerlendirme ve rehberlik hizmetini ücretsiz olarak alabilirsiniz. Çocukların yanı sıra ergen ve yetişkin bireylerle de çalışma yapmaktayız. Kekemelik, akıcı konuşmada güçlük, yutma bozuklukları, gecikmiş konuşma, anlaşılır konuşamama ve bazı sesleri söyleyememe gibi durumlarla özel gereksinimi olan bireylerle çalışmaları sürdürüyoruz. Gecikmeden gelmeli ve erken tanı ile eğitimlerinize bir an önce başlamalısınız” dedi.
Nursel Özdemir kurumları kurucu müdürü Salih Dündar ise konu ile ilgili açıklamada bulundu: “Günümüzde ebeveynlerin yoğun çalışma mesaisi ve aile için iletişimi yetersiz olması sebebiyle çocuklarımızın konuşmalarında gecikmeler olduğunu görmekteyiz. Ayrıca özel gereksinimli bireylerinde konuşma konusunda yetersizlikleri olduğunu da görmekteyiz. Tablet, telefon, bilgisayar gibi birçok teknolojik ürünlerin kullanımının artmış olduğu çağımızın en büyük problemlerinden biride konuşma problemini olduğu her zaman önümüze çıkmakta. Bu durumu en aza indirmek ve ortadan kaldırmak için geç kalmadan terapistimiz ile görüşmeye bekliyorum. Ben kendisinin özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor ve özel gereksinimi olan öğrencilerin uzman kişilerle çalışma yapması gerektiğini düşünüyorum. Yıllardır içinde bulunduğumuz ve kendi işimiz olan bu mesleği severek yapmaya ve en doğrusunu yaparak ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.
Haber/Foto: Nur İlik
nursel özdemir (1)_360x480

nursel özdemir (3)_360x480

nursel özdemir (2)_505x480

155 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,7336
EURO 7,5545
BIST 8,4829
ALTIN 367,12

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle