Hoşgeldiniz  

DEZENFEKTANLI PASPAS ÜRETİYORLAR

Erkan Ilik | 08 Nisan 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

DEZENFEKTANLI PASPAS ÜRETİYORLAR

Fethiye Sanayi Sitesinde bir işletme koronavirüs  salgınını önleme tedbirleri kapsamında dezenfektanlı paspas üretimine başladı. İşyeri ve evler için üretilen dezenfektanlı paspaslar ile ayakkabılar tarafından koronavirüs bulaşma ihtimali önlenmiş oluyor.

Dezenfektanlı paspaslar ile ilgili bilgi veren  Fethiye İnoksan Star Teknik  Ltd şirketi sahibi Tancur Kocaman “Koronavirüs salgınını önlemek için çeşitli boylarda ev ve işyeri tipi olmak üzere dezenfektanlı paspas üretimine başladık. Bu virüs bildiğiniz gibi sadece ağız yolu ile bulaşmıyor. Ayakkabılar ile de virüsü işyerimize ve evimize taşıma ihtimalimiz çok yüksek. Bizde bu ihtimali göz önüne alarak vatandaşlarımızın koronavirüsten korunması amacıyla dezenfektanlı paspas üretmeye başladık. Dezenfektanlı paspasları; paslanmaz ve hijyenik bir maden olan kromdan üretmekteyiz. Ayağın takılmaması için paspasların önünde rampalar mevcut. İçinde de dezenfektanın konulacağı  bir havuz sistemi var. Üstüne de temizlenebilir, plastik halı koymaktayız. Bu sistem ile dezenfektanlı paspaslar; işyerlerinin,  apartmanların ve evlerin  girişlerine konuluyor. Gelen kişi ayakkabılarını dezenfektanlı paspas’a sürterek temizliyor. Bu şekilde virüs hem ölüyor hem de bulaşma ihtimalini azaltıyor” dedi.

“İlkönce kendi işyerim ve evim için yaptım sonrada görenler istemeye başladı” diyen Tancur Kocaman “Turizm işletmelerine hijyenik mutfaklar ve ekipmanları  imalatı yapan bir firmayız. Daha önce de bazı turizm işletmelerinin mutfak bölümlerine hijyen paspaslar yapıyorduk.  Bu yaptığımız imalatı koronavirüse göre uyarladık ve çok da güzel oldu. Sokağa tükürenler olabilir ve bu şekilde ayakkabılar vasıtasıyla da virüs bir çok yere taşınmış olabilir. Bu riski ortadan kaldırmak amacıyla bunu düşündük. Kendi işyerlerim için  7 tane yaptım. Sonra görenler oldu ve istemeye başladılar. Şimdi ise seri imalata geçiyoruz. Bu her zaman için kullanışlı bir ürün. Herkese tavsiye ederim. İsteyene 0 532 253 22 70 nolu telefondan bilgi verebilirim” dedi.

225 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,7791
EURO 7,6828
BIST 1,1333
ALTIN 371,44

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle