Hoşgeldiniz  

“DEVLET MEMURLARI İTİBARSIZLAŞTIRILMAKTADIR”

Erkan Ilik | 05 Nisan 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Sağlık, Siyaset, siyasi A- A+

 

Geçtiğimiz  günlerde  öğrencisi tarafından bıçaklanarak  öldürülen Gebze Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Necmeddin Kuyucu için Fethiye’de görev yapan  eğitim sendikalarının temsilcileri tarafından ortak bir  açıklama yapıldı. Eğitim Bir-Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim –İş, Eğitim Sen ve Teç Sen sendikalarının Fethiye’deki temsilcileri Fethiye Kaymakamlığı önünde ortak bir açıklama yaparak olayı; şiddetle kınadılar.

“MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINI GÖREVE DAVET EDİYORUZ”

Eğitim Bir Sen Fethiye temsilcisi Fatih Duran tarafından yapılan ortak açıklamada “Son yıllarda öğretmenlere yönelik şiddet büyük artış göstermiştir. Bilim yuvalarında öğretmen ve eğitim çalışanları sözlü ve fiziksel saldırıya uğramaktadır. Bu saldırılar maalesef bazen bir hayatın yok edilmesiyle sonuçlanmaktadır. Son olarak Gebze Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Necmeddin Kuyucu, odasında öğrencisi tarafından bıçaklanarak öldürülmüştür. Bu olayı şiddetle kınıyoruz.Öğretmenlerimizin motivasyonuna, itibarına, sıhhatine ve hatta canına kasteden şiddet vakaları, artık eğitim hayatımızda en hayati problemlerinden birisi haline gelmiştir. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığını göreve davet ediyoruz. Fethiye’deki tüm eğitim sendikaları tek vücut olarak saldırılar karşısında hayatını kaybeden bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Saldırıya uğrayan tüm eğitim çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yetkilileri gereken tedbirleri acilen almaya ve kamuoyunu bu konularda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Çünkü öldürülen ülkenin geleceğimizdir.Biz eğitim sendikaları olarak bazı konularda farklı düşünüyor olabiliriz. Fakat söz konusu eğitim çalışanları olduğunda hep birlikteyiz. Bunun herkes tarafından böyle bilinmesini isteriz. Bu düşüncelerle tüm yetkilileri, velilerimizi, kamuoyunu bu soruna sahip çıkmaya çağırıyoruz” dedi.

“DEVLET MEMURLARI İTİBARSIZLAŞTIRILMAKTADIR”

Öğretmenlere, doktorlara  ve sağlıkçılara  yapılan saldırıların son yıllarda  arttığını ifade eden Eğitim İş sendikası Fethiye temsilcisi Uğurcan Küçükala; ilk önce zihniyetin değişmesi lazım, dedi. Küçükala konuşmasında “Ne yazık ki son yıllarda yapılan yanlış politikalar neticesinde devlet memurları her geçen gün itibarsızlaştırılmaktadır. Sana maaş veriyorum, benim dediğim her şeyi yapacaksın mantığı sonucunda öğretmenler, doktorlar, sağlıkçılar ve tüm devlet memurları  toplum karşısında itibarsızlaştırılmıştır. Devleti temsil eden kişiler;  görevlerini  yapamaz hale getirilmiştir. Dolayısıyla bu mantık değişmediği müddetçe bizlere yapılan saldırılar her geçen gün artmakta ve artık ölümle sonuçlanmaktadır. Okullarımızda güvenlik diye bir şey yok. Gidin Fethiye’deki okullara da bir bakın öğretmenlerden çok vatandaşların dolaştığını göreceksiniz”  dedi.

Haber/Foto: Nur İlik

şiddetle kınıyoruz (1)_640x427 şiddetle kınıyoruz (2)_640x427

 

189 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,1283
EURO 6,6449
BIST 7,9584
ALTIN 325,10

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle