Hoşgeldiniz  
...............................................................................................

“Deprem Fethiye’den De Hissedildi”

Erkan Ilik | 29 Haziran 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

“Deprem Fethiye’den De Hissedildi”

Akdeniz’de Girit Adası açıklarında son 2 günden beri aralıklarla meydana gelen depremler devam ediyor.  Pazar günü saat 20.40 sularında meydana gelen şiddetli depremin merkez üssünün Marmaris olduğu açıklandı. Depremin tüm Muğla başta olmak üzere Ege’nin büyük bir bölümünde hissedildi. 5.6 şiddetinde Marmaris Osmaniye’de olan deprem nedeniyle Fethiye de sallandı. Fethiye’de panik yaşandı, cep telefonları kitlendi. Kandilli Rasathanesinin internet sitesinden alınan verilere göre saat 20.43’te Marmaris Osmaniye’de 67 km derinlikte 5,6 şiddetinde deprem oldu. Kısa süreliğine paniğe neden olan deprem nedeniyle Fethiye’de vatandaşlar sokaklara çıktı. Son iki gündür bölgede yaşanan aşırı sıcak hava depremin habercisi miydi?

“DEPREM KISA SÜRELİĞİNE PANİĞE NEDEN OLDU”

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nden alınan bilgiye göre depremin MARMARIS Osmaniye’de 5.6 olarak açıklandı. Kıyıya yakın deniz içinde meydana gelen depremin 67.1 km derinlikte olduğu açıklanırken depremin şiddetini AFAD 5.2, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ise 5.6 olarak açıkladı.

Pazar günü meydana gelen 5.6’lık depremin ardından artçı sarsıntılar devam ediyor. Pazartesi günü sabah saatlerinde 75.2 km derinlikte merkez üssü Marmaris Osmaniye olan 4.7 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.

235 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,8664
EURO 7,7901
BIST 1,1336
ALTIN 400,75

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle