Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

“CUMHURİYET DEĞERLERİMİZİ YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Erkan Ilik | 24 Nisan 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

“CUMHURİYET DEĞERLERİMİZİ YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Beşkaza meydanı Atatürk anıtı önünde düzenlenen resmi törenden sonra Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtı önünde de CHP Fethiye ilçe başkanlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama töreni düzenlendi.

CHP Fethiye İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasında minik bir öğrencinin yaptığı konuşma büyükleri coşturdu. CHP Fethiye İlçe Teşkilatının Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlediği törene Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, İYİ Parti İlçe Başkanı Suat Aybek, DP İlçe Başkanı Osman Buğdaycı, Bağımsız Türkiye Partisi İlçe Başkanı Perihan Kaplan’ın yanı sıra Muğla geçtiğimiz dönem Milletvekillerinden Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir, STK Başkan ve üyeleri ile partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende CHP İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu Atatürk anıtına çelenk sundu. Ardından Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubesi ile Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Fethiye şubesinin çelenkleri sunuldu. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu. CHP İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, törende günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, tüm çocukların ve halkın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını kutlayıp; ”İçinde bulunduğumuz dönemde her türlü provokasyonlara karşı dimdik ayakta duracağız. Halkımız Mart’ın sonu bahar diyerek, son seçimde CHP’yi kucaklamıştır. Milletimizin iradesine sahip çıkacağız. Cumhuriyet değerlerimizi yaşatmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Ayşe Evsa Abacı isimli minik öğrenci 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının anlamını anlattığı konuşmasında, özetle, ”23 Nisan Atatürk’ün bağımsızlığımızı kazandırdığı gündür. 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisinin temelinin atıldığı gündür. Ne mutlu Türk’üm diyene!” şeklinde konuştu. Minik öğrenciye törene katılanlar tarafından alkış ve tebrik yağmurunda bulunuldu. Tören, Atatürk Anıtı önünde çektirilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

Haber/Foto: Hakan Çelikdemir

chp-tören (1)_640x427 chp-tören (2)_640x427 chp-tören (3)_640x427 chp-tören (4)_320x480 chp-tören (5)_640x427 chp-tören (6)_640x427 chp-tören (7)_640x427 chp-tören (8)_640x427 chp-tören (9)_640x427

59 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.