Hoşgeldiniz  

CHP’nin Fethiye Belediye Başkan Adayı Ekimde Açıklanacak

Erkan Ilik | 03 Eylül 2013 | Genel, Güncel

CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk tarafından CHP Fethiye ilçe merkezinde partililerle bir değerlendirme toplantısı gerçekleşti. Mustafa Öztürk konuşmasında “Ekim ayında CHP Fethiye’de sandık kuracağız. İki adayımız var. Kayıtlı parti üyeleri bu mehil yoklamasında hangi adayı istiyorlarsa onunla ilgili oy kullanacaklar. Seçilen genel merkeze bildirilecek. Eğer genel merkez kabul etmezse sorumluluk artık bize ait değildir. Genel merkezde bu mehil yoklamasını mutlaka dikkate alacaktır. Ekim ayı içersinde Fethiye’nin adayı bu şekilde belli olacaktır” dedi. Toplantı öncesinde açılış konuşması yapan CHP Fethiye İlçe Başkanı Emrah Doğu “CHP Fethiye ilçe örgütünde belediye başkan aday adayı olan iki değerli ağabeyimiz var. Birisi Ölüdeniz Belediye başkanı Keramettin Yılmaz diğeri öğretmenimiz Tuğrul Yılmaz. 30 arkadaşımızda belediye meclis üyeliği için aday adaylığı formunu doldurmuşlardır. Bununla ilgili dosyaları belediye başkan adaylarımız ve meclis üyesi adaylarımız bize teslim ettiler. Bende Sayın il başkanıma teslim edeceğim. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk’te konuşmasında amacımız en iyiyi ve en doğruyu bulmaktır. Bu partide aday adayı olmak büyük bir şeref ve onurdur, dedi. Öztürk konuşmasında “Muğla’da 13 belediye ve büyük şehir belediye başkanlığına talibiz. Şu anda Muğla Büyük şehir belediye başkanlığına 2’si bayan olmak üzere toplam 6 arkadaşımız aday olmuşlardır. Eski baro başkanımız ve partimizin değişik kademelerinde görev almış Avukat Ayla Kara, Bodrum’da oturan Büyük şehir planlayıcısı Sevgi Aktör, geçmiş dönem milletvekilimizden Musa Gökbel, Fevzi Topuz ve Dr. Ali Arslan ile Muğla Belediye başkanımız Dr. Osman Gürün büyük şehre aday adayı olmuşlardır. Biz aday belirleme sürecini genel merkezimize aktaracağız. Muğla’da CHP belediyesi olmayan yerlerde tüm üyelerin katımlıyla ekim ayı içersinde bir mehil yoklaması belediye başkanı olan yerlerde ise Ocak ayı çersinde mehil yoklaması yapacağız. 3 ilçemizde tek aday var. Birisi Seydi Kemer belediye başkan adayımız Alim Karaca kardeşimiz, Köyceğiz’de Salih Erbay arkadaşımız, Kavaklıdere’de Mehmet Kemiksiz tek adaydır. Diğer yerlerde Bodrum’da, Yatağan’da, Datça’da, Muğla’da aday sayısı 6’dan fazladır. Ortaca’ da 2, Milas’ta 3, Marmaris’te 2 aday adayımız vardır. Herkese başarılar diliyoruz” dedi.

“Sayın Kocadon’da Hiçbir Şart Öne Sürmeden Partimize Katıldı”

Hemen programa başlayacağız diyen Mustafa Öztürk basın mensuplarının sorması üzerine genel merkeze başvuran olup olmadığını bilmiyorum, dedi. Kısa süre içersinde genel merkeze gideceğini söyleyen Öztürk “Bana bu konuda intikal etmiş bir şey yok. Çünkü bununla ilgili bir genelgemiz var. Bu genelgemizde yapmış olduğu görev gereği adının çok ön plana çıkmaması için genel merkeze müracaat olabilir” şeklinde konuştu. “Sayın Kocadon CHP genel merkezine gitti ve ben katılmak istiyorum, dedi. Genel merkezde bize yönlendirdi. Dedi ki; git orada bir örgüt var, görüşün dedi ve Sayın Kocadon’da hiçbir şart öne sürmeden partimize katıldı. Herkes için geçerli olan süreç Sayın Kocadon için de yapılmıştır” dedi.

Gazetemiz muhabirinin mehil yoklaması ne şekilde olacak sorusuna karşılık Mustafa Öztürk “Ekim ayında CHP Fethiye’de sandık kuracağız. İki adayımız var. Kayıtlı parti üyeleri bu mehil yoklamasında hangi adayı istiyorlarsa onunla ilgili oy kullanacaklar. Seçilen genel merkeze bildirilecek. Eğer genel merkez kabul etmezse sorumluluk artık bize ait değildir. Genel merkezde bu mehil yoklamasını mutlaka dikkate alacaktır. Ekim ayı içersinde Fethiye’nin adayı bu şekilde belli olacaktır” dedi.(FG)

chp il başkanı IMG_6133_320x480 IMG_6140_640x427 IMG_6175_640x427

449 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.