Hoşgeldiniz  

Chp’de kongre süreci başladı

admin | 23 Ocak 2012 | Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Örgütü’nde kongre süreci başladı. 31 Mart-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ilçe kongresi öncesinde dün delege seçimlerine başlandı.
İlçe örgütünde dün 7 merkez mahallenin delege seçimleri yapılırken, Foça Mahallesi’nde ise seçimler yerinde yapıldı. Bugün de merkez mahallelerin delegelerinin belirlenmesinin ardından köy ve beldelerdeki seçimlerin mahallinde yapılacağı kaydedildi.
CHP Fethiye İlçe Başkanı Avukat Ali Özgür Kullukçu yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak kongre sürecimiz başladı. Bu sürecin bir gereği olarak ilçe örgütünde delege seçimlerini başlattık. Merkezden 8 mahallemizin delegasyon seçimi de yapıldı. 7’si ilçe örgütümüzde, Foça Mahallesi’nin seçimleri ise orada bulunan bir kıraathanede yapıldı. Demokrasi gereği kucaklayıcı ve bütünleştirici bir liste anlayışı içerisinde olduk. CHP Fethiye İlçe Örgütü olarak 2014 yerel seçimlerinde Fethiye Belediyesi’ni kazanmayı hedefliyoruz. Bunun yanında il genel meclisi üyesi sayımızı da arttırmak istiyoruz. Bu anlamda çalışmalarımız devam ediyor.”dedi. “Parti içerisindeki kırgınlıkları ve küskünlükleri ortadan kaldırıp; tek bir hedefe doğru kilitlenme düşüncesi içerisindeyiz” diyen Kullukçu, “Bu bağlamda seçimlerimizi yapıyoruz. İlk iki gün merkez mahalle seçimleri yapıldıktan sonra, diğer kalan 3 günde köy ve belde seçimleri mahallinde yapılacak. Seçilecek olan ilçe kongre ve ön seçim delegasyonu, 31 Mart-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz ilçe kongresinde; ilçe başkanı, ilçe yönetimi ve il delegasyonunu belirleyecek. Şeffaf sandıklar, şeffaf listeler; herhangi bir art niyet olmaksızın; bu seçimi gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

163 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.