Hoşgeldiniz  

Cem Evi İsteklerini Yinelediler

Erkan Ilik | 10 Ekim 2018 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi

Fethiye farklı etkinliklerle sosyal çalışmalarını sürdüren Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Fethiye Şubesi Fethiye Belediyesi Çatalarık Sosyal tesislerinde Aşure günü düzenledi. İlginin yoğun olduğu Aşure gününe CHP Muğla Eski Milletvekili Ali Cumhur Yaka, CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim KARACA, Veli PABUŞÇU, Keramettin YILMAZ da katıldı. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yurt genelindeki şubelerinden görevlilerinde katıldığı Aşure gününde dualar edildi, türküler söylendiği aşure gününde Cem Evi isteklerini yineleyen vatandaşlar yetkililerin seslerine kulak vermesini talep ettiler.

“Cem Evi İstiyoruz”

Aşure gününde yapılan konuşmada, “Fethiye’de yaşayanlar olarak ibadetlerimizi gerçekleştirmek için Cem Evi’ne ihtiyacımız var. Birlik, beraberlik için Allah ve Muhammet diyenler bir araya gelmelidir. Cem Evi yapılması için tüzel kişilik olması gerekiyor.”ifadeleri kullanıldı. Daha sonra yapılan duanın ardından Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Nevzat Türkmen yaptığı konuşmada, birlik beraberlik çağrısında bulunarak, “Bizler burada Pir Sultan’ı anarken, Pir sultanın kendisinin bir siyaset olduğunu hatırlatmak isterim, çünkü Hüseyin’i bir duruş gereklidir. Kötü gidişat, faşizan yapıdan kurtulmak, Türkiye Cumhuriyeti’nin daha iyi günlere ulaşması için Atatürk Düşüncesini uygulamak sürdürmek gereklidir. Anti demokratik uygulamaları ret ederek, Denizce durmak Berkin Elvan gibi olmak lazım. Ölümüz ekmeğe giderken önden görmek lazım. Bu topraklar bizim, bu ülke bizim ülkemizdir. Geçmişte yapılan katliamlar bizim nezdimizde Kerbela’dır. Bize Cumhuriyetin değerlerini çok gören bir kesim var. Bizi getirdikleri noktada Pir Sultan Abdal’ın 86 şubesi mücadelesini vermektedir. Bu yolda mücadelemiz devam edecektir. Yakın süreçte yerel seçimler var. Biz Fethiye’deyiz kendi değerlerimizi görmek isteriz. Elif gibi dik durmak bizim tabirimiz. Kendimizi Fethiyeli olarak görüyoruz. Dışarıdan geldiğimiz için yabandan sayarlar ancak biz de Fethiyeliyiz, Aleviyiz, Tahtacıyız, Türkmen Alevisiyiz, Karadenizliyiz, Karacaoğlanız. Bizler Ata kültürümüzü yozlaştırmamak için elimizden geleni yapacağız. İnanç temelinde gerileştirilsek de kültür temelinde türkülerimizle var olmaya devam edeceğiz.”dedi.

Haber/Foto:Erkan İLİK

Pir Sultan Abdal Derneği Cem Evi İstekleriniz Yinelediler (3)_640x427 Pir Sultan Abdal Derneği Cem Evi İstekleriniz Yinelediler (6)_640x427 Pir Sultan Abdal Derneği Cem Evi İstekleriniz Yinelediler (10)_640x427 Pir Sultan Abdal Derneği Cem Evi İstekleriniz Yinelediler (12)_640x427 Pir Sultan Abdal Derneği Cem Evi İstekleriniz Yinelediler (17)_640x427 Pir Sultan Abdal Derneği Cem Evi İstekleriniz Yinelediler (20)_640x427 Pir Sultan Abdal Derneği Cem Evi İstekleriniz Yinelediler (23)_640x427 Pir Sultan Abdal Derneği Cem Evi İstekleriniz Yinelediler (27)_640x427 Pir Sultan Abdal Derneği Cem Evi İstekleriniz Yinelediler (28)_640x427 Pir Sultan Abdal Derneği Cem Evi İstekleriniz Yinelediler (30)_640x427

248 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle