Hoşgeldiniz  

Caddelerde Gaffar Okkan ve Uğur Mumcu var.

admin | 24 Ocak 2012 | Güncel

Gazeteci Yazar Uğur Mumcu ve Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, Fethiye’de unutulmadı. Fethiye Belediyesi, ilçenin tüm caddelerinde “Ülkenin birliği ve dirliği için mücadele eden her İnsan Kutsaldır. Ruhları şad olsun” başlığı altında billboardlar ile Mumcu ve Okkan’ı andı.
Gazeteci yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993’te Ankara Gaziosmanpaşa’da bulunan evinin önünde, otomobiline konulan bombanın patlaması sonucunda hayatını kaybetti. Aynı günün 2001 yılında ise ülkemizin önemli değerlerinden Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan Şehitlik Semti Sezai Karakoç Bulvarı’nda makam aracının içinde silahlı saldırı sonucunda şehit edilmişti.
Uğur Mumcu’nun 19, Ali Gaffar Okkan’ın ise 11. ölüm yıl dönümünde Fethiye Belediyesi suikastları ile Türkiye’yi sarsan Mumcu ve Okkan’ı unutmadı. Sol tarafta Uğur Mumcu’nun sağ tarafta ise Ali Gaffar Okkan’ın fotoğraflarının yer aldığı bilboardlar, “Ülkenin birliği ve dirliği için mücadele eden her insan kutsaldır.” ifadeleriyle ilçenin tüm caddelerine asıldı. Ülkemizdeki önemli ve altı çizilmesi gereken konulardaki hassasiyeti ile bilinen MHP’li Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın talimatı ile yapılan bilboardlarda geçtiğimiz haftada ise KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Raif Rauf Denktaş vefatı nedeniyle yer almıştı.

377 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklam? Gizle