Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Büyükşehir ve AFAD’dan kurtarma tatbikatı

Erkan Ilik | 15 Ağustos 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

Büyükşehir ve AFAD’dan kurtarma tatbikatı

 Muğla Büyükşehir Belediyesi ve altı farklı kurumun katıldığı kaza ve yangın tatbikatı yapıldı. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı tatbikatta tünelde gerçekleşen kaza ve yangına müdahale gerçekleştirildi. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile AFAD, Polis, Jandarma, Sağlık, Karayolları, UMKE ekiplerinin katıldığı kaza ve yangın tatbikatı yapıldı. Tünelde gerçekleştirilen kaza ve yangın tatbikatında, yanan ve kaza yapan araçtan çıkan dumanlar tüneli sararken, senaryo gereği araçta sıkışmış vaziyette bulunan yaralı vatandaş olduğu tespit edildi. Görevli ekipler olaya müdahale ederken yaralıyı sıkıştığı yerden kurtarıp yangını söndürdü.

Yaklaşık 50 personelin katıldığı tatbikatta yaralıya müdahale etme çalışmaları, yolu açma çalışmaları ve daha önceden eğitim alan kişilerin bu kişilerin müdahalesine izin vermeyerek araçlara yaklaştırmaması gerçekçi bir şekilde canlandırıldı. Tahliye işleminin yapıldığı tatbikatta ekipler başarıyla çalışmayı tamamladı.

Büyükşehir ve AFAD'dan kurtarma tatbikatı (2)_640x425 Büyükşehir ve AFAD'dan kurtarma tatbikatı (3)_640x425 Büyükşehir ve AFAD'dan kurtarma tatbikatı (4)_640x425 Büyükşehir ve AFAD'dan kurtarma tatbikatı (5)_640x425 Büyükşehir ve AFAD'dan kurtarma tatbikatı (6)_640x425

 

 

 

 

 

17 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.