Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

BÜYÜKŞEHİR’ DEN ENGELLİLERE ÜCRETSİZ OTOPARK HİZMETİ

Erkan Ilik | 07 Kasım 2018 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

BÜYÜKŞEHİR’ DEN   ENGELLİLERE  ÜCRETSİZ  OTOPARK  HİZMETİ

Muğla Büyük Şehir Belediyesi tarafından engelli sürücülere  ve engelli araçlara ücretsiz  otopark hizmeti  başladı.Fethiye’de;  Muğla Büyük Şehir Belediyesinin işletmiş olduğu  Uğur Mumcu parkında bulunan otoparka; engelli sürücüler araçlarını ücretsiz olarak koyabilecekler. Zamanlama sınırının olmadığı otopark hizmeti ile ilgili Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye şubesi başkanı Aydoğan Arslanca; Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e  teşekkür etti.

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye şubesi  başkanı Aydoğan Arslanca; Muğla büyükşehir belediyesi ile yapmış olduğu görüşmeler ve yazışmalar neticesinde;  Fethiye de Uğur Mumcu parkında bulunan büyükşehir belediyesine ait otopark in engelli  sürücülerin araçlarına ücretsiz kullanılması için ulaşım daire başkanlığına talepte bulundu.  Talebi olumlu bulan Muğla Büyük Şehir Belediyesi  Uğur Mumcu parkındaki  otoparkı engelli  sürücülerin ücretsiz  kullanımına açtı.  Gazetemiz muhabirine açıklamada bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye şubesi  başkanı Aydoğan Arslanca “Fethiye Emniyet Müdürlüğünden almış olduğumuz verilere ve yaptığımız araştırmalara  göre ilçemizde engelli sürücü sayısı 129 kişi olmaktadır. Engelliler üzerinden araç alıp kullanan kişi sayısı ise 1500 olmaktadır. Acaba bu ne kadar adildir ? Fethiye’de engellilerin % 90’ı yatalak ve araç kullanamayacak bir  durumdadır. Engelli haklarının engelli olmayan kişiler tarafından kullanılması ise  gerçekten hoş bir tablo değildir. Engellilerin mağdur edilmemesi  için engelliler adına alınan araçların; engelliler için kullanılmasını istiyoruz.  Girişimlerimiz üzerine Muğla Büyük Şehir Belediyesi engelli sürücüler için Uğur Mumcu  parkındaki Otoparka  ücretsiz kullanım hizmeti getirdi. Bu hizmetten dolayı ben  tüm engelliler adına Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e  çok teşekkür ediyorum.  Bu ücretsiz otopark hizmetinden  sadece Engelli sürücüler yararlanmayacak. Engelliler adına alınan araçlarda faydalanacak.  Araç sahibi engelli kişi araç içinde bulunuyorsa yine aynı şekilde o araçtan da ücret alınmayacak” dedi.

Konuşmasına devam eden Arslanca “Önemli bir konuyu da  değinmek istiyorum. Fethiye şehir merkezinin otopark sorunu olduğunu çok iyi biliyoruz. Özellikle yaz aylarında gelen misafirlerimiz  şehir merkezinde park yeri bulamıyorlar. Şehir içindeki otopark sorununun çözülmesini ve esnaflarımızın iş yapmasını bizde istiyoruz. Görüyoruz ki; Her iki belediyemizin  sorumluluk  bölgelerinde bulunan engelliler için ayrılan ücretsiz otopark yerlerine; engellilere ait olmayan  normal araçlar da park etmiş. Ben tüm vatandaşlarımızı  bu konuda  duyarlı olmaya davet ediyorum. Lütfen engelliler için ayrılan yerlere park etmeyin ve ettirmeyin. Gördüğünüz zaman lütfen uyarın. Burası engelliler için ayrılmış bir yerdir, deyin. Teşekkür ederim” dedi.

Haber/Foto:Hakan Çelikdemir

teşekkür etti

170 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.