Hoşgeldiniz  

“Bugüne kadar toplam 3 Bin 336 mezun verdi”

Erkan Ilik | 23 Haziran 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu ile Fethiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri düzenlenen törenle mezun oldu.

Törene; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Çevik, Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Ruhsar Doyuk, Fethiye Belediyesi Huzurevi Müdürü Adem Güngör, Fethiye Yüksek Öğretim Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Abdurrahman Güneş, Genel Sekreter Yardımcısı Çetin Haliloğlu ile üniversite birim yöneticileri öğretim elemanları öğrenciler ve aileleri katıldı.

Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlenen Mezuniyet Töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başladı. Mezun öğrenciler adına Fethiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Birincisi Gamze Akdoğan, Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu Birincisi Ayhan Ayduğan konuşma yaptı.

Fethiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serap Server Kipay, Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Sülün ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Çevik konuşmaları ile mezun öğrencilerimizi kutlayarak bu sürece katkı sunan herkese teşekkür etti.

Fethiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serap Server Kipay konuşmasında; “Sevgili öğrencilerimiz; mesleğin birer üyesi olarak aramıza katıldığınız bu tören ile insan hayatının kurtarılmasında elinizden gelen tüm gayreti göstereceğinize yürekten inanıyorum. Bu güne kadar sizleri tanımama ve yüreklerinize dokunabilmeme neden olan etkileşimlerimiz gösterdi ki meslek hayatınız boyunca, bilimin ışığı ve vicdanınızın yol göstericiliğinden ayrılmayacaksınız.

Evlatlarını sevgi ile meslek sahibi olmaları için bizlere emanet eden, maddi manevi desteklerini esirgemeyen, kıymetli ailelerimiz, gayretleriniz nihayet sonuç verdi. Bilgi, beceri ile donanan evlatlarınız ülke hizmetine hazır hale geldiler. Sizlere de yürekten teşekkür ederim.

Konuşmamı bitirirken başta Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Hüseyin Çiçek hocamız ve nezdinde üniversitemizin kıymetli yöneticilerine, Yüksekokulumuz akademik ve idari personeline eğitim-öğretime sundukları eşsiz katkıları nedeniyle huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Sülün“Meslek Yüksekokulu olarak bugün 2018-2019 öğretim yılı sonunda, bu programlardan başarı ile mezun olan öğrencilerimizi ülkemizin hizmetine sunmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayız.”diyerek konuşmasına başladı.

Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Sülün konuşmasında;

Konuşmama başlamadan önce elim bir kaza sonucunda dönem başında kaybettiğimiz okulumuzun Seyahat, Turizm ve Eğlence Hizmetleri; bölüm öğrencisi Dilay Ketboğa’yırahmetle anıyorum.

Yüksekokulumuz Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde 1999-2000 öğretim yılında eğitim-öğretim hayatına başlamış ve halen Çevre Koruma Teknolojileri; Park ve Bahçe Bitkileri;  Bitkisel ve Hayvansal Üretim; Seyahat, Turizm ve Eğlence Hizmetleri; Otel, Lokanta ve Eğlence Hizmetleri; Muhasebe ve Vergi bölümü olmak üzere toplam 1332 öğrencisiyle eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Okulumuz bugüne kadar ise toplam 3336 mezun vermiştir.

Meslek Yüksekokulu olarak bugün 2018-2019 öğretim yılı sonunda, bu programlardan başarı ile mezun olan öğrencilerimizi ülkemizin hizmetine sunmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Bu heyecanımızın ve mutluluğumuzun inşasında, önemine inanarak nice fedakarlıklarla evlatlarımızın eğitimlerini destekleyen, Başta rektörümüz olmak üzere Üniversite yönetimimize, tüm Fethiye ilçesi yöneticileri ve halkına, okulumuz akademik ve idari personeline, velilerimize özveri ve katkılarından dolayı teşekkür ederim.”dedi.

Mezun Öğrencilere başarı belgelerinin verilmesinden sonra tıbbi hizmetler ve teknikler bölümü İlk ve Acil Yardım programının öğrencileri meslek yeminini etti.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni geleneksel kep atma seremonisi ile sona erdi.

Haber/Foto: Nur İlik

WhatsApp Image 2019-06-15 at 10.33.21 (1)_640x311 WhatsApp Image 2019-06-15 at 10.33.21 (2)_640x311 WhatsApp Image 2019-06-15 at 10.33.21_640x311 WhatsApp Image 2019-06-15 at 10.33.22_640x311 WhatsApp Image 2019-06-15 at 10.39.47_640x311

 

58 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
hamle_gazetesi_ecosport_160x800