Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Bu Proje Çiftçilere Örnek Olacak

Erkan Ilik | 12 Eylül 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Seydikemer Ziraat Odası ve Fethiye Ziraat Fakültesi çiftçilere rol model oluyor.

Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Seydikemer Ziraat Odası ve Fethiye Ziraat Fakültesi ile ortaklaşa bir projeye başlayarak çiftçilere örnek oluyor. Üreticiye örnek olmak için başlatılan proje kapsamında bölgede yetişen iklim şartlarına uygun marul, brokoli, lahana, karnabahar sebze türlerinden 21 çeşidin fideleri 11 dekar alana “Üretici gözünde değerlendirilmesi ve uygulanması, çiftçilere örnek olarak gösterilmesi, doğru yönlendirilmesi” amacıyla dikildi.

Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Seydikemer Ziraat Odası teknik personelleri proje hakkında bilgi verdi. Yapılan açıklamada; “Marulda; Likea, bitez, presidental, emocion, maritima, davidole, carmesi, lea, bacus Lahanada; sarman, züleima, devator, rondale, redma, integro BROKOLİDE; Partehion, monopoly, naxos Karnabaharda; Boyabat, norton, tetris çeşitlerinin dikimleritamamlandı. Bu proje çiftçi gözünde uygulamaların, gelişimlerin verim ve kalitenin değerlendirilebilmesi ve en doğru yönlendirmelerin yapılabilmesi açısından çok önemli. Aynı zamanda demonstrasyon sahaları şehir yaşamından bıkmış, doğayla bütünleşmek isteyen ziyaretçilere de açılacak. İlçe Merkezimiz ve mahallelerimizdeki okul çağı çocuklarımız da yıl içerisinde “Bölgemizdeki önemli ekonomik faaliyetler” konulu eğitimleri için uygulama sahamızı ziyaret edebilecekler.”denildi.

Haber/Foto: Erkan İlik

bu proje çiftçilere örnek olacak (1)_640x427 bu proje çiftçilere örnek olacak (2)_640x427 bu proje çiftçilere örnek olacak (3)_640x427 bu proje çiftçilere örnek olacak (4)_640x455 bu proje çiftçilere örnek olacak (5)_640x427

 

165 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,7432
EURO 9,0968
BIST 1,1746
ALTIN 474,15

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle