Hoşgeldiniz  

Bronz Madalya Kazanan Öğrenciden Töre’ye Ziyaret

Erkan Ilik | 15 Şubat 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

Bronz Madalya Kazanan Öğrenciden Töre’ye Ziyaret

TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları’nda bilgisayar dalında bronz madalya almaya hak kazanan, Muğla 75. Yıl Fen Lisesi 12. sınıf öğrencisi Deniz Özaydın,  İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’yi, makamında ziyaret etti.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından her yıl ortaöğretime yönelik olarak iki aşamalı olarak beş ayrı dalda (Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Bilgisayar) düzenlenen Ulusal Bilim Olimpiyatları’nın 27’cisi 2019 Mayıs ayında yapıldı. Türkiye genelinde farklı okullardan binlerce öğrencinin katıldığı Ulusal Bilim Olimpiyatları’nın birinci aşaması olan yazılı sınavda, ilk 50 kişi içerisine girerek yaz kampına katılan Deniz Özaydın,  ikinci aşama sınavlarında da büyük başarı göstererek bilgisayar dalında bronz madalyanın sahibi oldu. Aynı zamanda öğrencimiz 2020 yılında ülkemizi, uluslararası ve bölgesel bilim olimpiyatlarında temsil etme hakkı kazandı.

Menteşe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, Muğla 75. Yıl Fen lisesi Müdürü Mustafa Özpoyraz ve Bilgisayar Teknolojileri Öğretmeni Çetin Yurtsever’in de yer aldığı ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre tebriklerini iletti.

Töre, “Başarı asla tesadüf değildir. Başarının ardında alın teri, sabır, azim, disiplin, iyi bir zaman yönetimi ve ekip çalışması vardır. Bu ekipte emeği geçen öğretmenlerimizi, Muğla 75. Yıl Fen Lisesi yöneticilerini, gurur duyulacak evlat yetiştiren velimizi, zorlu bir yarıştan madalyayla dönerek göğsümüzü kabartan kıymetli öğrencimizi tebrik ederim.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Töre’nin, 75. Yıl Fen Lisesi 12. sınıf öğrencisi Deniz Özaydın’a,  hediye takdiminin ardından ziyaret son buldu.

Haber Merkezi

134 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,0660
EURO 6,5512
BIST 7,8926
ALTIN 312,42

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle