Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ................................................................................... .................................................................................

Birey’de Engeller Kaldırıldı

Erkan Ilik | 05 Aralık 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

Birey’de Engeller Kaldırıldı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Birey Eğitim Kurumları Okulları tarafından farkındalık etkinlikleri düzenlenmiştir. Düzenlenen etkinliklerle, toplumumuzun bir parçası olan engelli vatandaşlarımızın, öğrenciler tarafından iyi anlaşılması ve engelliler konusunda duyarlılık oluşturulması hedeflenmiştir. Bu kapsamda öğrenciler bir gününü, engelli bireyleri daha iyi anlayabilmek adına, gözlerini kapatarak, ellerini kullanmadan ve kulaklarını tıkayarak geçirmişler ve empati kurarak, onları anlamaya çalışmışlardır.

Birey Eğitim Kurumları Okulları, ilkokul sınıf öğretmenleri zümre başkanı, Kübra Özdemir tarafından organize edilen etkinlik sonrası açıklama yapan Kübra Özdemir,”3 Aralık Dünya engelliler günü sebebiyle bugün okulumuzda farkındalık etkinlikleri yapıldı. Sınıf panolarımız hazırlandı,  körebe,  ellerini kullanmadan resim yapma ve sessiz sinema etkinlikleri yapıldı. Hissettikleri duygu ve düşünceleri kağıda aktarmaları istendi. Hedefimiz asıl engelin sevgisizlik olduğunu vurgulayarak dünyalarında farkındalık uyandırmaktır.”ifadelerini kullanmıştır.

Birey Eğitim Kurumları Okulları, Müdür Yardımcısı Aydın Sefa Karakaya ise yaptığı açıklamada,” Bizler Birey Okulları olarak, engelli öğrenciler adına okulumuzda tüm önlemleri almış durumdayız. Anasinifi, ilkokul ve ortaokul binalarımızın tamamında, engelli asansörleri mevcut ve faal durumdadır. Sınıf, koridor ve lavabolarımız engellilere uygun olarak tasarlanmıştır.3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tüm engelli vatandaş ve öğrencilere sevgilerimizi iletiyor, sağlık dolu günler temenni ediyorum.”ifadelerini kullanmıştır.

 

 

289 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,2915
EURO 8,5355
BIST 1,1787
ALTIN 477,20

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle