Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ................................................................................... .................................................................................

“Birçok İnsanın Bu Pazardan Haberi Yok”

Erkan Ilik | 03 Kasım 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

Her hafta Cumartesi günü Ziraat Bankası arkası kordon boyunda kurulan “El Emeği Göz Nuru Sanat Panayırında” takıdan ahşap oyma, cam ürünlerden bez bebeklere kadar her şeyi bulabilmek mümkün. 7-8 yıldan bu yana kurulan pazara yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra vatandaşlarda ilgi gösteriyor. El emeklerini burada halkın beğenisine sunan katılımcılar; yazın sıcaktan, kışın ise soğuktan korunmak için Fethiye Belediyesi arkasında satış yaptıkları alanın üzerinin kapatılmasını istiyorlar. Her hafta Cumartesi günleri 10.00-18.00 saatleri arasında açık alan El Emeği Göz Nuru Sanat Panayırında yer alan ürünlerin tamamı el yapımı. Bez bebekler, takılar, cam ürünler, ahşap işlemeciliği gibi birçok eserin yer aldığı panayır; turistlerin ve vatandaşların da ilgisini çekiyor.

“Birçok İnsanın Bu Pazardan Haberi Yok”

Panayır katılımcılarından Yelda Truscott yaptığı açıklamada, “Cam gravür (oyma) sanatçısıyım. Yaz sezonunda Cumartesi ve Pazar, kış döneminde ise sadece Cumartesi günleri panayırımızı açıyoruz. Bazı dönemlerde satışlarımız iyi oluyor bazen de beklediğimiz gibi olmuyor. Reklama ihtiyacımız var. Bazı konularda belediyemizden destek bekliyoruz. Kışın yağmur ve soğuktan, yazın da güneşten korunmak için hiçbir şeyimiz yok. Tanıtıma ihtiyacımız var. Birçok insanın bu pazardan haberi yok. Komite başkanımız ve diğer arkadaşlarımız tanıtımımızı ancak kendi çapımızda yapabiliyoruz. Belediye veya reklam ajansları tarafından bir duyuru yapılırsa bizler açısından daha iyi olacağını düşünüyorum. Çünkü burada herkes el emeklerini getiriyor ve bu yolla evlerine destek olmaya çalışan çok insan var” dedi.

“Sanat Sokağı İstiyoruz”

El Emeği Göz Nuru Sanat Panayırı Komite Başkan Yardımcısı Onur Erkek açıklamasında, “Ev sanatı ile ilgileniyorum. El emeği ürünlerimi burada tanıtmaya ve satmaya çalışıyorum. 4 yıldır bu panayıra katılıyorum” ifadelerini kullandı. Panayır Komite Başkanı Halil Bahçavan, “Biz burada evlerimizde yaptığımız el ürünlerimizi burada sergileme fırsatı buluyoruz. Belediye başkanımız da bu tür etkinliklere sahip çıkıyor. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.Onların sayesinde emekçi ve ihtiyacı olan kardeşlerimiz burada güzel bir sunum yapıyor. Buradan gelir elde etmiş oluyorlar. Bu tür organizasyonların daha da büyümesini arzu ediyoruz. Sanat panayırının daha güzel bir şekilde yapılabileceği sanat sokağı istiyoruz. Böylelikle civar il ve ilçelerden de ziyaretçiler gelebilsin. Böylelikle Fethiye’nin ismi her yerde duyulmuş olur” diye konuştu.

Haber/Foto: Ayfer Kurt

el emeği, göz nuru pazarı (1)_640x427 el emeği, göz nuru pazarı (2)_640x427 el emeği, göz nuru pazarı (3)_640x427 el emeği, göz nuru pazarı (4)_640x427

356 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,0455
EURO 8,3850
BIST 1,1879
ALTIN 463,20

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle