Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Behçet Saatçi’nin Basınla Sohbeti

eroldolu | 06 Nisan 2015 | KöşeYazar

               EROL DOLU

 

             Behçet Saatçi’nin Basınla Sohbeti

   30 Mart 2014 Yerel Yönetimler seçimlerinin üzerinden bir yıl geçti. Fethiye’de de 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri çok heyecanlı geçti ve Fethiye’de seçimleri Demokrat Parti’nin Adayı Sayın Behçet Saatçi kazandı.

Belediye Meclisi dağılımına baktığımız zaman Fethiye Belediyesinde 31 kişilik Meclisi Üyeliğinin 14 tanesini CHP kazanarak Belediye Meclisinde çoğunluğu sağlamasına rağmen Başkanlığı alamadı. Bu da gösteriyor ki CHP’sinin tabanından bir çok kişi Behçet beye oy vermiş görünüyor. Kamuoyunda da böyle bir anlayış var. ‘Tabii kimsenin oyuna ipotek koyacak değiliz.’ Herkes istediği partiye oy verir ama CHP’sinin tabanında da bir parti disiplini olması gerekirdin. Neyse o bizim dışımız da olan bir konu.

Fethiye Belediye Başkanı Sayın Behçet Saatçi, Fethiye’de 4. defa Belediye Başkanı seçildi. En son seçilmesinin üzerinden de bir yıl geçti.

Bundan dolayı geçen hafta Cuma günü (3 NİSAN 2015) Fethiye’de Basın Mensupları ile bir araya gelerek 2014 yılında Fethiye Belediyesinin Hizmetleri konusunda bir değerlendirme toplantısı yaptı. Sayın Behçet Saatçi’nin böyle bir toplantısına en son 4 Mayıs 2010 tarihinde de davet edilmiştim. Bir de bu defa davet edildim.

   Fethiye Gazetesinden diğer Köşe Yazarı ve Gazetenin sahibi Erkan İlik ile beraber toplantıdaydık. Önce bize Fethiye Belediyesinin 2014 yılında yapılan Alt Yapı Hizmetleri gösteren belgelerin fotokopileri dağıtıldı. Burada Fethiye Belediyesini daha çok Alt Yapı Hizmetleri konusunda belgeler vardı.

Daha sonra Sayın Behçet Saatçi sinevizyon gösterisi eşliğinde gerçekleştirdiği Hizmetler konusunda konuşmasında özetle ‘onurlu bir seçimi kazanmanın sevinciyle son bir yılın değerlendirmesini yapacağım’ diyerek söze başladı ve sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi ile olan konulara geldi. Bu konuda elde yok, avuçta yok diyerek yine hizmet ettiğini belirtti ve son bir yılı feda yılı olarak nitelendirdi.

30 Mart 2014 Tarihinden sonra Muğla’nın da Büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla 5216 Sayılı Kanun gereğince Fethiye Belediyesinin bir çok görev alanı Muğla Büyükşehir Belediyesine geçti. Bu konuda hepimizin bildiği gibi Sayın Behçet Saatçi’nin bundan bir ay öncesi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün’e karşı sert eleştirilerini hepimiz Basından okuduk ve gördük. Sayın Behçet Saatçi, Fethiye’ye daha önceki gibi hizmet yapamadığını belirtti. Kamu oyun da bu konuda tartışmayı çok iyi biliniyor. Ama ben bazı ortamlarda Osman Gürün ile Behçet Saatçi’yi görüyordum. Bir birlerine çok samimi davranıyorlardı.

Behçet bey, Büyükşehir yasası ile görüşlerini tekrar söyledi. Ama daha önceki gibi Muğla Büyükşehir Belediyesine çok sert eleştiri getirmeyerek ‘arkadaşlar Büyükşehir yasasının iyi mi, kötümü olduğunu söyleyen her kim var ise, ben bu konuda kendisiyle tartışmaya hazırım. Ama biz Muğla Büyükşehir Belediyesi ile de el ele vererek Hizmet yapmaya devam edeceğiz. Seçimle gelenlerin Mazeret lüksü yoktur sözü bize aittir’ diyerek sözlerine son verdi ve karşılıklı sorulara geçildi.

Sorular bölümünde en önemli sorular Fethiye’nin İl olması konusunda soruldu. Yıllardır Fethiye’de her seçim öncesi Fethiye’nin İl olması gündeme gelir. Bu defa da Fethiye’nin İl olması yine gündeme geldi.

Sayın Behçet Saatçi bu konuda özetle ‘Fethiye’nin dikey büyümesi için İl olması gerekir. Bu sadece bizim sorunumuz değil, aynı zamanda Dalaman’ın, Ortaca’nın Kaş’ın, Çavdırın da sorunudur. Kaş’ın, Kalkan’ın, Çavdır’ın insanı buna destek veriyorsa biz doğru bir iş yapmışız. Yöneticiler 110 Bin kişinin imzası olan bir şeyi dikkate almak zorundalar’ dedi.

Fethiyespor ile ilgili sorulan bir soruya da Behçet Bey çok anlamlı bir cevap verdi ve bu konuda daha sonra yazacağım.

1356 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.