Hoşgeldiniz  

Arakan’daki Zulüm Ve Katliam Kınandı

admin | 05 Eylül 2017 | Genel, Güncel, Sağlık, Siyaset

Arakan’daki Zulüm Ve Katliam Kınandı

AK Parti Fethiye İlçe başkanlığı tarafından organize edilen bayramlaşma töreni bayramın birinci günü yoğun katılım ile gerçekleşti. İlçe binasında gerçekleşen Bayramlaşma törenine AK Parti MKYK üyesi ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, İl Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, İl Başkan Yardımcılar Mehmet Tokgöz ve Osman Koyuncu, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi grup başkanı Gültekin Akça, İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, AK Partili belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili vatandaş katıldı.

Bayramlaşma töreninde açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, “Bizim için bayramlar buluşma, kaynaşma, el ele verme ve gönüllerin birbirine daha yakın hissedildiği günlerdir. AK Parti çatısı altında da partililerimizle birlikte bu güzel anı hep beraber yaşıyoruz. Milletvekillerimiz önceki bayramlarda hep buradan bayramlaşmaları başlatırlardı. Bu bayramda da siz değerli gönüldeşlerimize selamlarını ileterek müsaade istediler ve bu kez de Bodrum’dan parti içi bayramlaşmalara başladılar. Ne yazık ki bu bayramı içimiz buruk bir şekilde yaşıyoruz. Bizler burada hep beraber aynı çatı altında veya aynı ortamda ibadetimizi yaparak bayramı bayram tadında geçirirken, ne yazık ki bu sevinci yaşayamayanlar var. Bizim yaşadığımız bayram tadının yüzde birini yaşayamayan insanlar adına üzülüyoruz. Allah’ımızdan bu zulmü yapanlara en kısa sürede gerektiği cezayı versin diye dua ediyoruz. İnşallah o insanlar da hattı zatında dini, dili ve ırkı ne olursa olsun insanca yaşamaları haklarıdır”  diye konuştu.

Hiçbir televizyonda Hıristiyan terörizm, Yahudi terörizm ve Budist terörizm diye bir şey duymuyoruz. Ama ne yazık ki izamik terörist diye bir tabir yerleştirmeye çalışıyorlar diyerek sözlerine başlayan AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ise, “Öldürülen insanlar hep Müslümanlar. Sözüm ona teröristlerde Müslümanlar. Oysa ki bizim dinimizde terörizme yer yoktur. Can almaya, mal almaya, vatanımıza, ırzımıza kastetmedikleri sürece bizim dinimizde insan canı almak günahtır. İslam dini hoş görü ve kardeşlik dinidir. Ve dinimizin en güzel bayraktarlığını yapan biz Türkler, Osmanlı döneminde kendi içimizdeki Yahudilerin ve Hıristiyanların kendi dinlerini özgürce yaşamalarını sağlamış bir milletin torunları olarak, bu gün yakın coğrafyamızda başka dinlere mensup insanların sırf bizimle aynı dinde diye, Müslüman diye karşı gruptan görerek düşman olarak gösteriliyor. Rabbim bu mübarek günde Müslümanlara ve İslam’a yardımcı olur inşallah” dedi.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete yapmış olduğu açıklamada “Kurban Bayramına ulaşmanın sevincini yaşarken bir taraftan da dünyanın çeşitli coğrafyalarında zulüm altında yaşam mücadelesi veren Müslüman kardeşlerimizin üzüntüsünü yaşıyoruz. Dünya bugün Araka’nda işlenen insanlık suçuna, kan ve gözyaşı deryasına dönen İslam coğrafyasına her ne kadar sırt dönse de bizler onların acılarını yüreklerimizde hissediyoruz. Sırf inancı yüzünden hayatını kaybeden kardeşlerimiz için dualar ediyoruz. Umut ediyorum ki birlik beraberlik içerisindeki İslam Âlemi zamanı geldiğinde bu zulümlere karşı duracak, haksızlıklara dur diyecektir. Elbette hepimizin özlemi olan, savaşların olmadığı, barışın mutlak hakim olduğu,  bir coğrafya da bayramlar kutlanacaktır. Bu temenni ve dileklerle tüm İslam Âleminin Kurban Bayramını kutlar, sağlık huzur ve mutluluklar getirmesini dilerim” dedi.

AK Parti MKYK üyesi ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş ise konuşmasında muhalefet partilerinin kendi aralarında en küçük sorunda ayrılmaya gittiklerini belirterek bunların eline Türkiye’yi versen nasıl yönetecekler diye konuştu.  Ülkeyi AK Partiden başka kimse güzel yönetemez diyen Karakuş, “2019 yılı seçim yılı. Bu seçimler hem partimiz hem de ülkemiz için bu güne kadar yapılan seçimler arasında en önemli seçimler olacaktır. Çünkü farklı bir konsepte seçime gireceğiz. Hem milletvekili hem de Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. Dolayısıyla iki seçimi bir arada yaşarken bizim seçimlerden yüzde elli artı bir oy alma mecburiyetimiz var. İktidarı biz elimizde tutalım ve Bakanlar kurulunu biz oluşturalım. Bu yüzden 2019 seçimleri çok önemli. AK Partinin iktidarda olması Türkiye için çok önemli. AK Partinin kazanması demek ülkemizin kazanması demektir. Türkiye’yi gerek coğrafyasından dolayı, gerekse de ekonomik baskılardan dolayı AK Partinin dışında hiç partinin yönetebilme ihtimali yok. Çünkü muhalefet partilerine baktığımızda en ufak sebepten dolayı birbirlerine giriyorlar ve hemen dağılma süreci yaşıyorlar. Bunların bir de Allah korusun Türkiye’yi yönetmeye kalktıklarını düşünelim. Onun için biz çok çalışıp AK Partiyi ve Türkiye’yi layık olduğu yere taşıyacağız” dedi.

Haber / Foto:Bahadır Konukak parti bayramlaşma (1)_640x427 ak parti bayramlaşma (2)_640x427 ak parti bayramlaşma (3)_640x427 ak parti bayramlaşma (4)_640x427

169 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.