Hoşgeldiniz  

Almula Merter ChurmFBKM’de imza töreni gerçekleştirdi

Erkan Ilik | 23 Haziran 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi

 

Tiyatro oyuncusu ve yazar Almula Merter Churm’un gelirini kimsesiz çocuklara bağışlayacağı, Dokuz Ay On Gün adlı kitabının imza töreni Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

FBKM’de okuyucularıyla buluşan Almula Merter Churm, kendi hayatını anlattığı kitaplarını tek tek imzalayarak, hayranlarıyla fotoğraf çekindi. Asistan Şeyda Meler, imza töreni ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Hepimiz, herşeyin para olmadığını, asıl huzuru iyiliğin ve yardımlaşmanın verdiğini hissedebiliyoruz. Almula Hocam, gelirinin yüzde onunu Engelin Mucizesi projesine bağışlıyor. Kendisine çok teşekkür ederiz. Burada bizimle beraber olan herkese, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halime Ok’a ve tüm Fethiye halkına teşekkür ederiz” dedi. İmza törenin ardından Almula Merter Churm hayranları ile birlikte fotoğraf çekinmeye devam etti.

Almula Merter Churm kimdir?

Tiyatro sanatçısı Ferdi Merter’in kızı olan Almula Merter, 1966 yılında Ankara‘da doğdu. 1982 ile 1984 yılları arasında Hacettepe Üniversitesinde sosyoloji ve psikoloji eğitimi aldıktan sonra 1984 ile 1988 yılları arasında Ankara Devlet Konservatuarı, tiyatro bölümünü bitirdi. Babası gibi Almula Merter, konservatuarın tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra Devlet Tiyatrolarında oyuncu olarak çalışmaya başladı. 1990 yılında İtalya‘ya Roma’ya giderek Spazio Müzik Okulunda modern dans, sahne tasarımı, ses ve vücut dili eğitimi ve Alexander tekniği ile İngiltere‘de de oyunculuk tekniği, psikodrama eğitimi aldı. Çeşitli workshoplara katıldı. Amerika da fonetik bilimi, yaratıcı drama, modern dans, ses ve nefes teknikleri, shiatsu, reiki, alexander tekniğiyle oyunculuk ve reji eğitimi aldı. Almula Merter, 1976 yılından beri birçok dizide rol aldı ve dublaj yaptı. Ayrıca TRT, Kanal 6 ve HBB TV de sunuculuk görevini üstlendi. Müjdat Gezen Sanat Okulunda ve Yedi Tepe Üniversitesinde öğretim görevlisi oldu.Yazar Eve Ensler tarafından yazılan, Türkiye’de Almula Merter’in sahneye koyduğu, Arzu Yanardağ, Berna Öztürk, Güner Özkul ve Müge Oruçkaptan‘ın oynadığı ‘Vajina Monologları‘ adlı oyununu 2003 yılında Almula Merter yönetmen olarak sahneledi.2004 yılında, babası Ferdi Merter‘le birlikte Çığır Sahneyi, kurdu. Yurt dışında kadınlar ve özellikle Müslüman kadınlar üstüne seminerler vermektedir. 2007 yılında Bulgaristan‘da müzikal oyun sahneye koymuştur. İyi derecede İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca konuşmakta ve çeviri yapmakta olan Almula Merter, 2011 yılında Londra‘ya taşındı.

İş hayatına Londra’da devam eden Almula Merter, 3 Mart 2014 tarihinde üniversite yöneticisi İngiliz Robert Churm ile Londra’da Methodist Kilisesi’nde evlendi. Çift, iki İngiliz kız kardeş evlat edindi.

Haber/Foto: Hakan Çelikdemir

almula Merter Churm imza töreni (1)_640x427 almula Merter Churm imza töreni (2)_640x427 almula Merter Churm imza töreni (3)_640x427 almula Merter Churm imza töreni (4)_640x427 almula Merter Churm imza töreni (5)_640x427

57 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
hamle_gazetesi_ecosport_160x800