Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

ALİM  KARACA ODALARI ZİYARET ETTİ

Erkan Ilik | 10 Şubat 2019 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi

CHP Fethiye Belediye Başkanı Adayı Alim Karaca; odaları ziyaret etti.  Alim Karaca  oda yönetimleri ve çalışanları tarafından oldukça sıcak karşılandı. Konuşmasında bölgemizin ekonomik ve sosyal olarak gelişmesi, daha insanca bir yaşamın tesis edilmesi amacıyla hazırlanacak projelerde ilgili meslek odaları ile işbirliği içinde çalışacaklarını  belirtenAlim Karaca “31 Marttan sonra bölge ekonomisini canlandıracak uygulama ve projeleri bir bir hayata geçireceğiz. Her geçen gün büyüyen Fethiye’mizin boş tartışmalarla vakit kaybetme lüksü yok. Hiçbir kurumla, kişiyle kavga etme niyetimiz yok. Derdimiz hizmet etmek” diye konuştu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkanı adayı Alim Karaca, CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, eski Milletvekilleri Sami Gökmen, Ömer Süha Aldan ve Cumhur Yaka, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve meclis üyeleriyle birlikte FTSO, Esnaf Odası, Deniz Ticaret Odası, Esnaf Kefalet Kooperatifi, Fethiye Ziraat Odası, Pazarcılar Odası ve Şoförler Odasını ziyaret ederek sorunlar hakkında görüş alış verişinde bulundular.Oda ziyaretlerinde oldukça sıcak karşılanan Alim Karaca ve CHP heyeti, belediye yönetimine yaklaşımları hakkında bilgi verdiler.

 

“ÇIRALI “KURUMLAR ARASI İLİŞKİLERE ÖNEM VERİYORUZ”

İlk ziyaretini FTSO’na yapan CHP Heyetini FTSO Meclis Başkanı Mustafa Büyükteke, Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Başkan Yardımcıları Kemal Hıra, Mete Ay, Yönetim Kurulu üyeleri İbrahim Erdem, Ramazan Dim, Fatih Tufan karşıladı.

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı da 31 Mart seçimlerinde Alim Karaca’ya başarılar dileyerek, “Bu iş ekip olayı. Herkesin seveceği, hizmet edecek arkadaşlarla yola çıkmanız ve liyakat çok önemli.” dedi. FTSO’nun kurumlar arası işbirliğine büyük önem verdiğini vurgulayan Osman Çıralı, “Biz tüm kurumlarla uyum içinde çalışma kararlılığı içindeyiz. FTSO olarak en önemli projemiz Babadağ Projesi. Göreve seçilmeniz durumunda bu konuda destek vermeniz bizim için çok önemli. Projemizi 2020 Dünya Hava Oyunlarına yetiştirmemiz gerekiyor.” diye konuştu.  Çıralı daha sonra Fethiye’nin sorunlarına ve çözüm önerilerine ilişkin FTSO tarafından hazırlanan dosyayı Alim Karaca’ya sundu.

 

“SOYDEMİR “ESNAFIN SORUNU FAZLA”

Fethiye Esnaf Odası Başkanı Mehmet Soydemir konuşmasında Paspatur’un güzelleştirilmesi gerektiğine dikkat çekerek “Alim başkana ziyareti için teşekkür ederim.  İnşallah kazandıktan sonra hep beraber çalışacağız. Zaten Özgür Başkan her zaman aradığımız bir kişi. Esnaflarımızın çok fazla sorunu var. Sanayi sitesinin taşınması konusu var. Dekan hocamızla bir çalışma yaptık, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile görüştük. Osman Başkan plan değişikliği yaparak sanayinin taşınacağını, bu sayede trafiğinde rahatlayacağını dile getirdi. Alim başkan seçildikten sonra bu konun un takipçisi olacağını düşünüyorum. Antik tiyatromuz var. Fethiye’nin ilk yerleşimi Paspatur’muş. Fethiye Paspatur’dan ibaret değildir ama bu alanın tarihi güzelliklerini ortaya çıkarmamız gerekiyor.  O alanın turizme açılması, güzelleştirilerek turizme açılması gerekiyor.  Rodos’a İtalya’ya gidiyoruz. Bizim Paspatur’umuz daha güzel ama güzelliklerini ortaya çıkarmamız lazım.  Yat bağlama yeri yapılması lazım. Fethiye esnafına büyük canlılık getirecektir. Alim Başkana ziyaretinden dolayı teşekkür eder kendisiyle çalışmaktan gurur duyacağımı söylemek isterim” diye konuştu.

 

“ARIKAN “İLÇE BELEDİYESİYLE BİRLİKTE ÇALIŞARAK SORUNLARIMIZI EN AZA İNDİREBİLİRİZ”

Deniz Ticaret Odası ziyaretinde CHP Heyetini DTO Fethiye Şube Başkanı Şaban Arıkan, Meclis Başkanı İlkay Tugay ve yönetim kurulu ve meclis üyeleri karşıladı.

Şaban Arıkan denizlerin kirlendiği zaman Fethiye’ye turistin gelme nedeninin ortadan kalktığını belirterek “belediye Başkanı Adayı Alim Karaca ve CHP heyetine ziyaretleri için teşekkür ederim. Denizcilerin sorunları fazla. Göcek’te belediye marinayı MUÇEV aldı, daha nereleri aldılar belli değil. Tersane ve yat çekek yerini taşıyamadık, çatlak ses çıkınca taşınamıyor. İlçe Belediyesi ile birlikte çalışarak iskelede yaşanan sorunlarımızı da çözmemiz gerekir” dedi.

CHP Heyeti Fethiye Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu’nu ziyaret etti. Oldukça samimi bir atmosferde geçen ziyarette kurumlar arası ilişkilerin artarak devam edeceği dile getirildi.

 

“KARAYİĞİT “BİRLİKTE ÇALIŞMAKTAN MUTLULUK DUYACAĞIZ”

Fethiye Ziraat Odası’nı ziyaretinde CHP Heyetini Oda Başkanı Kenan Karayiğit, Meclis Başkanı Ali Kemal Karadenizli ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Oldukça samimi bir atmosferde geçen ziyarette tarım kesiminin yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri kadar kurumlar arasında oluşabilecek işbirlikleri de gündeme geldi.

CHP heyetine ve Başkan Adayı Alim Karaca’ya teşekkür edenKenan Karayiğit konuşmasında “İnşallah ayaklarına taş değmez. Yolları açık olsun. Seçimi kazandıktan sonra da birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağımızı bildiriyoruz” dedi.

CHP heyeti Pazarcılar Odası başkanı Adem Hıra ve Şoförler Odası Başkanı şaban Taşar’ı ziyaret ederek sorun ve çözüm önerileri hakkında bilgi aldılar.

 

“KULLUKÇU “BİRLİK İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Ziyaretlerde konuşan CHP İlçe Başkanı Ali özgür Kullukçu, CHP heyeti olarak Odaları 31 martta yapılacak seçimler kapsamında ziyaret ettiklerini Önümüzdeki dönemde CHP olarak Fethiye Belediyesinde, 25 yıl sonra rahmetli Özer Olgun’un bıraktığı yerden sayın Alim Karaca ile devam edeceğiz. CHP vizyonunu Fethiye’ye kazandıracağız. Tüm mücadelemiz budur. Örgütümüz adayımızla birlikte dayanışma içerisinde, çalışmalarımızı tam destek vererek yürütüyoruz. Tüm Fethiye’yi kucaklamak istiyoruz” diye konuştu.

 

“HİÇBİR KURUM VE KİŞİYLE SORUNUMUZ YOK DERDİMİZ HİZMET ETMEK”

Sivil toplumun önemli dinamikleri arasında bulunan Odalar, üyelerine mesleki olarak destek

vermenin yanında toplumsal gelişmenin önünü açma rolünü de başarıyla sürdürdüğünü belirten CHP Belediye Başkanı Adayı Alim Karaca, bölgemizin ekonomik ve sosyal olarak gelişmesi, daha insanca bir yaşamın tesis edilmesi amacıyla hazırlanacak projelerde ilgili meslek odaları ile işbirliği içinde çalışacaklarını dile getirdi.Sorunların çözümünde ilgili oda yönetimlerinin düşüncelerini göz önüne alacaklarını dile getiren Alim Karaca, “Parti Meclisimizin bize belediye başkan adaylığı görevi vermesinin ardından çalışmalarımıza başladık. Çalışmalarımızı İlçe Başkanımızın önderliğinde kadın ve gençlik kollarımızla birlikte uyum içinde yürütüyoruz. 31 Martta Cumhuriyet Halk Partisi olarak sosyal demokrat belediyeciliği Fethiye’yle tanıştırmak istiyoruz. Bölge ekonomisini canlandıracak uygulama ve projeleri bir bir hayata geçireceğiz. Her geçen gün büyüyen Fethiye’mizin boş tartışmalarla vakit kaybetme lüksü yok. Hiçbir kurumla, kişiyle kavga etme niyetimiz yok. Büyükşehir Belediyesi, Ankara, odalarımız ve sivil toplum kuruluşlarıyla uyumlu bir şekilde çalışmayı, uyumlu bir belediyecilikle Fethiye’mizin ihtiyacı olan hizmetleri vermeyi hedefliyoruz. Projelerimizi en kısa zamanda halkımızla paylaşacağız. 31 Marttan sonra çok güzel şeyler olacak. Büyükşehir ile uyumlu bir belediyenin, Ankara ile oda ve stk’larla uyumlu bir belediye başkanının burada neleri başarabileceğini göreceğiz. Amacımız hizmet etmek ve Fethiye’mizi daha yaşanabilir hale getirmek, insanlarımızın daha müreffeh ve mutlu yaşamasını sağlamaktır. Stkların projelerine katkı sağlayacağız. Martın sonu bahar diyoruz” diye konuştu.

(HABER/FOTO-HAKAN ÇELİKDEMİR)

alim karaca-oda ziyaretleri (1)_640x427 alim karaca-oda ziyaretleri (2)_640x427 alim karaca-oda ziyaretleri (3)_640x427 alim karaca-oda ziyaretleri (4)_640x427 alim karaca-oda ziyaretleri (5)_640x427

 

 

 

 

100 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.