Hoşgeldiniz  

Alim Karaca ”Karardan ötürü çok mutlu olduk.”

Erkan Ilik | 07 Mart 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Kayaköy Ören Yeri ile Gemiler Koyu’nun, Cumhurbaşkanı kararıyla kesin korunacak hassas alan ilan edilmesi bölgede yaşayanları mutlu ettiğini bildirdi.

Karaca, gazetecilere yaptığı açıklamada, Fethiye’nin birçok noktasının kesin korunacak alan ilan edilmesi taleplerinin karşılık bulmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Fethiye’nin korunması ve ranta yenik düşmemesi için mücadele verdiklerini belirten Karaca, “Sayın Cumhurbaşkanımıza hassasiyetinden dolayı belediye başkanı olarak teşekkür ediyorum. Daha önce de Kelebekler Vadisi kesin korunacak alan ilan edilmişti. Kayaköy ve Gemiler Koyu, tarihi ve doğal güzellikleriyle korunması gereken yerlerin başında geliyor.” dedi.

Karaca, Fethiye’yi daha iyi tanıtabilmek ülke ve bölge ekonomisine katkı sunmak için sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Dünyanın her yerinde Fethiye ile ilgili insanların aklında hep olumlu düşünceler olduğunu vurgulayan Karaca, “Bölgeye gelen ziyaretçilerden ilçenin tarihi ve coğrafi yapısıyla ilgili her pozitif cümleler duyuyoruz. Fethiye’ye olan ilginin devam etmesi ve sürdürülebilir turizm için belirli bölgelerin korunması gerekiyor. Yerel yönetimler olarak her zaman bu gibi kararların arkasındayız. Karardan ötürü çok mutlu olduk.” diye konuştu.

1665 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,7368
EURO 7,3003
BIST 8,2747
ALTIN 350,71

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle