Hoşgeldiniz  

“ALİM KARACA; 25 YILLIK HASRETE SON VERDİ”

Erkan Ilik | 03 Nisan 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

 

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye ilçe teşkilatı 31 Mart yerel seçimlerinde  başarılı bir seçim süreci gerçekleştirerek;  Fethiye Belediyesini  aldı. 31 Mart 2019 Yerel seçimlerine Fethiye’de Alim Karaca ile giren Cumhuriyet Halk Parti’si 25 yıl aradan sonra Fethiye belediye başkanlığını kazanan parti oldu. Yarışa Muhittin Kayabaş ile giren Cumhur İttifakı ise ikinci oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre Fethiye Belediye Başkanlığını Alim Karaca kazanan CHP oyların %47’sini  alırken, Muhittin Kayabaş ise seçime giren Cumhur İttifakı adayı olarak % 44 oranında oy aldı.

KARACA “BEŞ YIL GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIM”

Beşkaza Meydanında yüzlerce partiliye seslenen Alim Karaca, kucaklayıcı ve birleştirici bir açıklama yaptı. Karaca, “aylardır seçim kampanyası yürütüyoruz. Gerçekten partili partisiz bütün dostlarımız bizlere güvendi, inandı. Tam aylardır gece gündüz bizlerle birlikte çalışıyorlar. Bizlere çıktığımız bu yolda desteğini esirgemeyen farklı partilere gönül vermiş dostlarım olmak üzere; örgütüm, ilçe başkanım, kadın kollarım ve gençlik kollarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. Aday olduğum zaman 25 yıl önce burada belediye başkanımız vardı. O belediye başkanımız Fethiye’nin geleceğini hazırlamıştı. Rahmetli oldu. Rahmetli Özer Olgun’u buradan rahmetle anıyorum. Rahmetli başkanımızın bıraktığı yerden Fethiye’mize güzel hizmetler yapmak için sizlere güzel hizmetler yapabilmek için 5 yıl boyunca gece gündüz çalışacağız. Burada yaşayan hiçbir dostumuzun asla ve asla dinine, diline, ırkına, mezhebine bakmadan herkese eşit hizmet yapacağım. Oy veren vermeyen hiçbir vatandaşımızı ayırmayacağız, hepsini kucaklayacağız” dedi.

“ALİM KARACA; 25 YILLIK HASRETE SON VERDİ”

CHP Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca; 25 yıllık hasrete son verdi. Seçim şarkısında  olduğu gibi GümürGümbür Fethiye Belediye Başkanlığını kazanan Alim Karaca; Beşkaza meydanında vatandaşlarla bir araya geldi. Yoğun kalabalığın ve izdihamın yaşandığı Beşkaza meydanında vatandaşlara seslenen Alim Karaca; partili partisiz, bize gönül veren tüm Fethiyeli hemşerilerime ve Fethiye’de yaşayan tüm vatandaşlarıma çok teşekkür ediyorum, dedi…Seçim çalışmalarındaki tüm projeleri ve vaatleri gerçekleştireceğini söyleyen Alim Karaca; Fethiye’yi ranta teslim etmeyeceğiz. Osman başkanımla hizmet yağdıracağız, “ dedi.  Daha önce ifade ettiğim gibi eğer projelerimi gerçekleştiremezsem bir daha aday olmayacağım diyen Alim Karaca “ben dürüst bir insanım. Atatürkçüyüm ve vatanseverim. Bu seviyeye dürüstlüğümle ve çalışkanlığımla gelmiş bir çiftçi ve köylü çocuğuyum. Babamı çok genç yaşta kaybettim ve gurbete çıktım. Dürüstlüğümü, çalışkanlığımı her şeyimi anacığıma borçluyum” diyerek gözyaşlarını tutamayan annensine sarıldı. Alim Karaca yoğun bir sevgi seli ve coşku içersinde konuşmasını bitirerek “Fethiye’ye hizmet etmiş tüm belediye  başkanlarımıza  ve uzun yıllar Fethiye’ye hizmetler yapmış  Behçet Saatcı’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haber/Foto: Nur İlik-Ayfer Kurt

25 yıl sonra gelen sevinç (1)_640x427 25 yıl sonra gelen sevinç (2)_640x427 25 yıl sonra gelen sevinç (3)_640x42725 yıl sonra gelen sevinç (4)_640x42725 yıl sonra gelen sevinç (3)_640x42725 yıl sonra gelen sevinç (2)_640x42725 yıl sonra gelen sevinç (1)_640x427 25 yıl sonra gelen sevinç (4)_640x427

279 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,1425
EURO 6,6595
BIST 7,9722
ALTIN 326,07

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle