Hoşgeldiniz  

AK Parti Muğla İl Başkanı Mete: “Millet sevdasından uzak olanların adamlıktan bahsetmeleri trajikomiktir”

Erkan Ilik | 07 Kasım 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’nun bugün gazetelerde çıkan kendisine ve partisine yönelik söylediği sözlere yazılı olarak cevap verdi.İl Başkanı Mete: “Millet sevdasından uzak olanların adamlıktan bahsetmeleri trajikomiktir” dedi.

Mete açıklamasında şunlara yer verdi.

Bu devletin Amerika başkanının gönderdiği hadsiz mektuba nasıl cevap verdiğinin bile farkında olmayan, batılı egemenlerin kendi yarattıkları teröristlerle güney sınırımızda oynattıkları tiyatroyu bitirme operasyonu olan Barış Pınarı Harekâtının yani Lawrence’ın 100 yıl önce çizdiği resmi silip yeni bir sayfa açarak bu toprakların kaderini gerçek sahiplerinin belirleyeceği hale getirme operasyonunu  “savaş alanına çevirme” olarak değerlendirecek kadar vatan-millet sevdasından uzak olanların “adamlık” tan bahsetmesi trajikomik gerçekten.

 “CHP ekonomik ve idari krizlerin partisidir.”

 Ekonomik krizin ne olduğunu da unutmuş olan bu zihniyet, uzun yıllar bu milleti beklettikleri kuyrukları, kafasına yazar kasa yiyen Başbakanları ve anayasa kitapçığı krizi ile bir gecede ülke ekonomisine takla attıran cumhurbaşkanlarının hatıratlarından öğrenebilirler.

Ekonomik krizin ne demek olduğunu öğrenmek için kendi genel başkanlarının zamanında yönettiği hastanelerde senetle hasta teslim alabilen halkımıza sorabilirler. Kriz nedir çok iyi bilen hemşerilerimize kriz edebiyatı yapacak en son parti Chp’dir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatından sonra bu ülkede yaşanan çoğu siyasi, ekonomik, idari krizlerin ve darbelerin başrollerinde oynayan bir zihniyetin ve partinin il başkanının ağzına kriz edebiyatı hiç oturmuyor.

Şu dönem yaşanan ekonomik sorunların, ağırlıklı olarak 15 Temmuzdan sonra başlayan ve yapanlarının son bir yılda açıkça itiraf etme noktasına geldiği dış kaynaklı ekonomik saldırılardan kaynaklanan bir süreç olduğunu ama asla bir kriz olmadığını bilmek için birazcık bu topraklara aidiyet duymak yeterli.

Yayla kavunundan ve zurna festivalinden başka anlatacakları başarıları yok.”

Kıbrıs Barış Harekâtının kahramanlarından olan Bülent Ecevit’in aziz hatırasına birazcık saygıları varsa en azından şu dönem devletin yanında olmayı seçip bu vatanı gerçekten sevdiklerini gösterebilirler. Yoksa bu kafayla gittikçe parti amblemimizin sönüp sönmediğini anlamaya çalışmakla ömür geçirecekler ve torunlarına Yayla kavununun tadından ve zurnanın sesinden başka anlatacakları bir başarı hikayesi olmayacak.

İl Başkanı Mete sözlerine şöyle son verdi.

İnşallah ilanihaye sürecek bu kutlu davanın, zamanının geçip geçmediğine bu milleti Fransa’da şikayet eden, İsviçre’de şanlı bayrağımızın yanına bölücü terör örgütünün bayraklarını açtıran, teröristlere Gazi Meclis ’de basın açıklaması yaptıran bir zihniyetin karar veremeyeceği aşikardır.

Haber Merkezi

kadem mete (2)_640x426

66 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,7486
EURO 7,5688
BIST 8,4882
ALTIN 368,48

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle