Hoşgeldiniz  

Ak Parti Ali Boğa’yı Tekrar Görevlendirdi

admin | 02 Ağustos 2017 | Beldeler, Genel, Güncel, Kültür, Siyaset, siyasi

Ak Parti Ali Boğa’yı Tekrar Görevlendirdi

Ak Parti Muğla Eski Milletvekili Ali Boğa Ekonomi İşleri Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 28 Temmuz 2017 tarihinde tekrar görevlendirilen Boğa, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığını yaptığı Ekonomi İşleri Başkan Yardımcılığı görevini yürütecek. Daha Önce Şaban Dişli’nin görev yaptığı Ak Parti Ekonomi İşleri Başkanlığı bu kez Cevdet Yılmaz’a emanet edildi. Görev değişikliğinden sonra 5 kişilik Ekonomi İşleri Başkan Yardımcılıklarında 3 isim değiştirildi. Yeni dönem de Ak Parti 24. Dönem Muğla Milletvekili Ali Boğa ile 23.24. dönem Malatya Milletvekili Mahmut Mücahit Fındıklı görevlerine devam ederken, 23.24 dönem Ağrı Milletvekili Fatma Salman, Prof. Dr. Erdal Tanas ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu yeni eklenen isimler oldu. Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan isimler göreve başladılar.

Ali Boğa Kimdir?

Ali BOĞA, 1949 yılında Muğla İli, Fethiye İlçesi, Karaçulha Köyünde doğdu. Babasının adı Şevket, annesinin adı Nuriye’dir.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümünü bitirdi. 1977’de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik ve Uygulama Genel Müdürlüğü’nde uzman yardımcısı olarak göreve başladı. 1980 Yılında Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı’na geçti. 1987’de DPT ‘İhracat Proje Değerlendirme Grup Başkanlığı’na getirildi. 1992 yılında Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığına geçerek ‘İhracat Proje Değerlendirme Daire Başkanı’ oldu. 1995 yılında ise Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 1997-2000 yılları arasında Avustralya Melbourne Ticaret Ataşeliği görevinde bulundu. 2003-2009 yılları arasında Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. 2009-2011 yılları arasında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı olarak görev yaptı. Konusunda yayınlamış muhtelif kitapları ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır. 24. Dönem Muğla Milletvekili olarak görev yaptı. İyi düzeyde İngilizce bilen BOĞA, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Haber / Foto: Erkan İLİK

Ak Parti Ali Boğa’yı Tekrar Görevlendirdi (2)_335x480 Ak Parti Ali Boğa’yı Tekrar Görevlendirdi_640x396

1538 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.