Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

AGD Siyer Sınavı Cumartesi Günü Yapılacak

Erkan Ilik | 18 Nisan 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

AGD Siyer Sınavı Cumartesi Günü Yapılacak

Anadolu Gençlik Derneğinin geleneksel hale getirdiği “Peygamber Efendimizin İzinde” siyer yarışmasının ortaokul düzeyi sınavı 20 Nisan 2019 Cumartesi günü yapılacak. Fethiye’de Gazi ortaokulu ile birlikte 4 sınav merkezinde başvuran öğrenciler sınava girebilecek. Saat 11:00’da başlayacağı belirtilen sınav için öğrencilerin 10:30’da okullarda hazır bulunmaları istendi.

Fethiye Anadolu Gençlik Derneği İlçe Temsilciliğinden yapılan açıklamada; “Ortaokul öğrencilerimiz Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi yarışmamıza büyük ilgi gösterdiler. Fethiye ilçemizde bu cumartesi günü saat 11.00’da sınavımız yapılacaktır. Sınava kaydolmuş ortaokul öğrencilerimizi bekliyoruz. Sınavda dereceye giren öğrencilerimiz ilçe, il ve Türkiye geneli ödüllendirilecektir” denildi.

Açıklamada; “Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hepimiz için en güzel örnektir. Bütün yönleriyle ümmetin hayatına örnek olmuştur. İyilikte, yardımda, cömertlikte, infakta, sevgide, mazluma kucak açmada, zalimin zulmüne engel olmakta, yardımda, ailesine ve ev işlerine yardım etmesinde, ticari dürüstlüğünde canlı örnek abidesi olarak karşımızda durmaktadır. Yarattığı insanı bütün yönleriyle en iyi bilen Rabbimiz örnek alacağımız modeli yaratmış, eğitimini vermiş. And olsun ki Allah’a ve ahirete kavuşmayı uman Allah’ı çokça zikreden kimseler ve sizler için Allah’ın resulü en güzel örnektir (Ahzab 21) ayetiyle kulların dünya hayatında rehberini bildirmiştir. Hz. Peygamberimiz, gençlerin elde edeceği sevapları şu hadis-i şerifiyle müjdeliyordu. Yedi sınıf insan vardır ki Yüce Allah kendi gölgesinden başka hiçbir gölge bulunmayan kıyamet gününde, bunları kendi arşının gölgesinde gölgelendirir. Bunlardan ilki, adil devlet başkanları, ikinci olarak ta Allah’a ibadet ederek temiz bir hayat içinde yetişen gençtir. Efendimizin izinde bir gençlik olarak onun hayatını, ahlakını, örnek almak için gayret gösteriyoruz. Ortaokul liseye geçişin öncesi.  Çocuklarımızın Peygamberimizi tanıyıp örnek alması için çok iyi anlatmamız gerekiyor. Allah’a ibadet eden temiz bir hayat içinde yetişen, değerlerinin farkında, şuurlu bir nesil, şuurlu bir gençlik yetiştirmek istiyoruz” denildi.

Haber Merkezi

agdlogo_480x480 agdsiyersinav5_575x480 vedatsakarya4_640x474

97 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.