Hoşgeldiniz  
...............................................................................................

ADD, “Milli kahramanlarımızın parasal karşılığı olamaz, bulunamaz”

Erkan Ilik | 29 Haziran 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

ADD, “Milli kahramanlarımızın parasal karşılığı olamaz, bulunamaz”

Atatürkçü Düşüne Derneği Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nursel Türetken İstiklal Savaşımızın unutulmaz komutanlarından Albay Reşat Çiğiltepe’nin adının Ankara Mamak’ta bulunan ortaokuldan adının kaldırılması ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u eleştirdi.

Atatürkçü Düşüne Derneği Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nursel Türetken açıklamasında; “Milletler ve devletler; ancak ve ancak, milli kahramanlarına sahip çıkarak ayakta kalabilir, varlıklarını sürdürebilirler. Türk Kurtuluş Savaşı’nın Eşsiz Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, tüm dünyada haklı gururumuz ve onurumuzdur. Atatürk’ün silah arkadaşları ise Türk Milleti’nin kahramanlarıdır. İstiklal Savaşımızın unutulmaz komutanlarından Albay Reşat ÇİĞİLTEPE, milli bir kahramandır. Ankara Mamak’ta bulunan ortaokuldan adının kaldırılması milli bir faciadır. Bunun gerekçesi ise daha da vahimdir: “para veren, bağış yapan bir şahsın ismi verilmiştir”. Bu açıklama, milli his, milli vicdan ve insani değerlere sahip hiçbir yurttaşımızca kabul edilmeyecektir.

Milli kahramanlarımızın parasal karşılığı olamaz, bulunamaz. Milli kahramanlarımız; bizi biz yapan, bizi ulus yapan, devlet yapan ve yaşatan değerlerimizdir. Milli kahramanlarımıza karşı hepimiz borçluyuz. Bizler, sizler, Türk Milleti, Albay Reşat ÇİĞİLTEPE’ye, Mustafa Necati’ye borçludur. Bu borcu ödemek de mümkün değildir. Bu vahim hatadan biran önce dönülmesini, yanlışın düzeltilmesini ve Albay Reşat ÇİĞİLTEPE ismini ait olduğu okula yeniden verilmesini talep ediyoruz. Bu bir “millilik” sınavıdır. Yasal yollara da müracaat edeceğimizin bilinmesini isteriz. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve milli kahramanlarımızın isimlerine dokunmayın. Onların aziz hatıralarına yapılan bu saldırıları durdurun. Unutmayınız ki, tarih bu tür olayları gelecek kuşaklar da görsün diye yazacaktır. “dedi.

71 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,8669
EURO 7,8035
BIST 1,1358
ALTIN 400,06

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle