Hoşgeldiniz  

“2 Bin 134 Öğrenci İçin Kura Çekimi Yapıldı”

Erkan Ilik | 03 Eylül 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

Tüm Muğla il genelinde olduğu gibi Fethiye’de de 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde okula başlayacak öğrenciler;  ilkokul birinci sınıf ve ana sınıflarının belirlenmesi için kura çekimi yaptılar. Anne ve babalarıyla okullara kura çekimine gelen öğrenciler heyecanlı anlar yaşadılar.

Yunus Nadi İlkokulunda gerçekleşen kura çekimine Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya katıldı. 2019-2020 Eğitim öğretim yılında il genelinde tüm resmi okullarda ilkokul birinci sınıf, ana sınıfı, bağımsız anaokulu ve uygulama ana sınıflarına yeni kayıt olan öğrencilerimizin şube ve öğretmenleri, okullarında yapılacak kura ile belirlendi.  Kuralar, tüm İlçelerde eş zamanlı olarak 3 Eylül 2019 Salı günü saat 10.30’da Şube Belirleme Komisyonları tarafından velilerin huzurunda gerçekleştirildi.  Bu yıl ilkokul birinci sınıf ve anasınıfına başlayacak öğrencilerin öğretmenleri  ve sınıfları;  okullarda çekilen kuralar ile belirlendi. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlamasına az bir zaman kala veliler, çocuklarını istedikleri öğretmenin sınıfına vermek için kura çekimini büyük bir heyecanla izlediler. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’in de çekiliş yaptığı kura çekiminde Şahiner, “İlçe genelinde 2 bin 134 öğrenci için kura çekimi yapılıyor. Bin 25 anasınıfı, bin 109 birinci sınıf öğrencisinin öğretmenleri bu kuralar ile belirlenmiş olacak” ifadelerini kullandı.

 

“Okullarımıza Ve Öğretmenlerimize Güvenmeliyiz”

Yunus Nadi İlkokulu bahçesinde toplanan öğrenci velileri, kura çekilişine yoğun ilgi gösterdi. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, okul yöneticileri ve öğretmenlerin de izlediği kura çekilişinde zaman zaman heyecan doruğa çıktı. Okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerinin kura çekiminde veliler, okul idaresi yönetimindeki kura çekiminde yoğun heyecan yaşadılar. Kimi zaman öğrencilerin de şansını denediği kura çekimi yaklaşık bir saat sürdü.  Kura çekiminde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “Hastanede hekim seçme hakkımız var, okulda öğretmen seçme gibi bir hakkımız yok şeklinde serzenişlerle karşılaşıyoruz. Bizim her öğretmenimiz aynı akademik eğitimi almış, aynı özveriyle çalışan kişilerdir. Bun anlamda hiçbirinin diğerinden üstünlüğü yok. Okullarımıza ve öğretmenlerimize güvenip, eğitim öğretim işini öğretmenlerimize bırakmalıyız. Çocuklarınızın eğitimi bizlere emanettir” dedi.

 

“2 Bin 134 Öğrenci İçin Kura Çekimi Yapıldı”

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner konuşmasında, “Fethiye’de 29 bin öğrencimiz, 2 bin 300 öğretmenimizle bir aile gibiyiz. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’na hazırlanırken de yaz döneminde arkadaşlarımız boş durmadı. Okullarımızın temizlik, boya badana ve klima bakımları gibi ihtiyaçları giderildi. Güvenlik konusunda tedbirlerimizi alıyoruz. 350 bin ders kitabı okullarımıza dağıtıldı. İlçe genelinde 2 bin 134 öğrenci için kura çekimi yapılıyor. Bin 25 anasınıfı, bin 109 birinci sınıf öğrencisinin öğretmenleri bu kuralar ile belirlenmiş olacak. Bu okulumuzda ise 565 öğrencimize, 30 öğretmenimiz tarafından eğitim öğretim hizmeti verilecek. Burada da 139 birinci sınıf, 54 anasınıfı öğrencimiz için kura çekilecek” şeklinde ifadeler kullandı. Konuşmaların ardından öğrencilerin öğretmenlerini ve şubelerini belirleyen kuraların çekimi gerçekleştirildi.

Haber/Foto: Hakan Çelikdemir

sınıflar kurayla belirlendi (1)_640x427 sınıflar kurayla belirlendi (2)_640x427 sınıflar kurayla belirlendi (3)_640x427 sınıflar kurayla belirlendi (4)_640x427

 

116 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 5,9464
EURO 6,5529
BIST 7,7666
ALTIN 302,22

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle