Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ................................................................................... .................................................................................

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERLE GEÇECEK

Erkan Ilik | 13 Temmuz 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERLE GEÇECEK

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü; tüm yurtta olduğu gibi  Fethiye’de de çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilecek. Fethiye Kaymakamlığından yapılan açıklamada; 15 Temmuz Demokrasi Bayramı programı belirlendi. 15 Temmuz Çarşamba günü saat 20.00’da Beşkaza Meydanı’nda başlayacak olan demokrasi nöbeti gece saat 00.13’te okunacak selanın ardından sabaha kadar 50 kişilik gruplar halinde dönüşümlü olarak icra edilecek.

Darbe kalkışmasının 4. yılında 15 Temmuz Demokrasi Bayramı, Fethiye’de de çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilecek. Fethiye Kaymakamlığı’nın hazırladığı programa göre 15 Temmuz Çarşamba günü protokol üyeleri şehit ailesi ziyaretleri yapılarak; Demokrasi Bayramı etkinlikleri başlayacak. Saat 11.00’da Fethiye ve Ölüdeniz semalarında paramotor ve paraşüt gösterileri gerçekleştirilecek. Aynı gün öğle namazı öncesinde Fethiye Merkez Yeni Camii’nde şehitlerimizin ruhu için mevlidi şerif okunup, hatim duası yapılacak. Saat 13.00’da da protokol üyeleri Fethiye Şehir Mezarlığı’nda şehit kabirlerini ziyaret edecek. Günün anlam ve önemi ile ilgili olarak Beşkaza Meydanı’nda akşam saat 20.00’da fotoğraf ve video gösterimi yapılacak. Fethiye Müftülüğü organizasyonu ile Kuran-ı Kerim tilaveti okunup, dualarda bulunulacak. Bu etkinlikle başlayacak Fethiye’deki demokrasi nöbeti öncesinde saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylenecek. Daha sonra şiirler okunacak. Gecede, Fethiye Belediye Başkanlığı’nın organizesinde mehteran, sinevizyon gösterisi ve kahramanlık türküleri dinletisi gerçekleştirilecek. Gece saat 00.13’te Türkiye’deki ve Fethiye’deki tüm camilerden aynı anda selalar okunacak. 00.15’ten itibaren şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ile STK, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri 50 kişilik gruplar halinde; dönüşümlü olarak demokrasi nöbeti tutacak. Nöbet, 16 Temmuz sabah namazından önce okunacak sela ile tamamlanacak. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, tüm Fethiye halkını 15 Temmuz Demokrasi Bayramı ve demokrasi nöbetine davet etti.

297 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,0640
EURO 8,4441
BIST 1,1874
ALTIN 462,37

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle