Hoşgeldiniz  

13 Nolu Meslek Grubu Sorunlarını Dile Getirdi

Erkan Ilik | 20 Ağustos 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

13 Nolu Meslek Grubu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Uyar ve Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’yı ziyaret etti.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’ya yapılan ziyarete Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Katip Üyesi Akif Milaslıoğlu, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üye İbrahim Erdem ve 13 Nolu Emlak, Eğitim, Sağlık ve Sportif Faaliyetler Meslek Grubu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Uyar katıldı.

Yapılan ziyaret sırasında özellikle Motorlu Taşıtlar Sürücü Kurslarının sorunlarını dile getiren Akif Milaslıoğlu sürücü kurslarının E-sınavının sadece Muğla’da yapılıyor olmasının sürücü adaylarını ve sürücü kurslarını ham madden hem de manen zarara sokuyor olduğunu dile getirerek “İlçemizde bu sınavlar yapılabilecekken sürücü adaylarının 110km yol giderek Muğla’ya gönderilmesi zaman ve maddiyat açısından büyük zararlara yol açıyor. Özellikle ve ivedilikle bu konuda gerekli adımların atılmasını sizlerden rica ediyoruz” dedi.

Ziyaret sırasında görüşülen diğer bir konu ise Motorlu Taşıtlar Sınavına girip başarılı olan adaylarının ehliyet alması için Şoförler Odasından alması gereken sertifikanın Fethiye’de sorulurken başka yerlerde böyle bir belgenin istenmemesi konusuydu.

Konu hakkında konuşan FTSO Yönetim Kurulu ve 13 Nolu Meslek Grubu üyesi İbrahim Erdem, “Fethiye’de adaylardan istenen bu belgenin Dalaman’da istenmediği hakkında bir takım duyumlar alıyoruz. Lütfen sizler bu konularda atılması gereken adımları atarak bizlerin bu mağduriyetini giderici önlemler alınız. Zira bu durum Fethiye’de Sürücü Kursu sahiplerini hem madden hem de manen zora sokuyor” dedi.

Ziyaretçilerinin tüm sorunlarını dinleyen Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ise “Bahsettiğiniz bu sorunların gerekli yerlere ileterek ve takipçisi olarak en kısa sürede çözüme ulaştırılması hususunda Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ivedilikle çözüm çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Haber / Foto: Ayfer Kurt

Resim 2_640x480 Resim1_640x480

79 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 5,9464
EURO 6,5529
BIST 7,7666
ALTIN 302,22

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle