Hoşgeldiniz  

100 bin ton ihracat yapıldı

Erkan Ilik | 23 Ocak 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

100 bin ton ihracat yapıldı

Kaymakam Şahiner 2019 yılında Fethiye’den 39 ayrı ülkeye 99 bin 333 ton yaş sebze ve meyve ihracatının gerçekleştirildiğini kaydetti.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner 2019 yılında Fethiye’den 39 ayrı ülkeye 99 bin 333 ton yaş sebze ve meyve ihracatının gerçekleştirildiğini kaydetti.

Fethiye’den geçtiğimiz yıl yaklaşık 100 bin ton ihracat gerçekleştirildiğini belirten Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, “ihracat bu yıl da devam etmektedir. 2019 yılında ihracat en fazla şubat ayında 26 bin 117 ton olarak gerçekleşmiş olup 12 ay boyunca Fethiye’den üretilen ürünler Rusya ve diğer ülkelere sevk edilmiştir. Önemli bir olumsuzluk yaşanmamıştır. Bu yıl bu rakamların daha da artmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Muğla’nın Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde üretilen başta domates olmak üzere değişik sebze ve meyveler Rusya’nın yanı sıra Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine ihraç edilerek Türkiye’ye döviz kazandırdı. 2019 yılında başta Rusya olmak üzere Almanya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, Hollanda, Hong Hong, Irak, İngiltere, İsrail, Katar, Kazakistan, Kosova, Letonya, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Moldova, Polonya, Romanya, Ukrayna, Yunanistan, Kuveyt, Hırvatistan ve Dubai’ye yaklaşık 100 bin ton ihracat gerçekleştirildi. Domatesin yanı sıra biber, nar, salatalık, kabak, limon, marul, greyfurt, portakal, mantar, avokado, mandalina, elma, zeytinyağı, dondurulmuş alabalık yumurtası, dondurulmuş alabalık ile dondurulmuş çipura, levrek ihracatlarının dikkat çektiği görülürken yaklaşık 62 bin ton ile en fazla ihracatı Rusya’ya yapıldı.

 

139 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,0705
EURO 6,5575
BIST 7,8953
ALTIN 313,04

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle